Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Spojovatelka

+420 558 304 111
+420 800 177 323

O nemocnici

Novinky a média


Na 1. ročník workshopu CTO&CHIP přijelo do Třince 40 předních kardiologů

27.3.2024

Na workshop s názvem CTO&CHIP dorazilo do Třince 40 předních kardiologů převážně z Komplexních kardiovaskulárních center z České republiky, ale i Slovenska. Cílem akce, kterou pořádala Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí, byly novinky v intervenční léčbě ischemické kardiomyopatie. V rámci jednodenní akce byli operováni dva pacienti, přičemž díky zobrazovacím přístrojům mohli sledující v přednáškovém sále vidět všechny detaily operací, které operatéři komentovali.

Celý článek


Obstrukční spánková apnoe ohrožuje v ČR 34 % mužů a 17 % žen. Rizikovým faktorem zástavy dechu ve spánku je zejména obezita

21.3.2024

Jaké jsou nejčastější poruchy dýchání ve spánku a kdy je nutné navštívit lékaře? Jak člověk pozná, že jsou jeho problémy závažné? Na všechny tyto otázky nově odpoví pacientům ve spánkové poradně Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí.

Celý článek


Třinečtí kardiologové implantovali nový druh chlopně pacientce, u níž by jiná metoda nebyla možná - jako první v Evropě

26.2.2024

Zcela nová a převratná léčebná metoda, která zachránila život 76leté Danuši Trojákové ze Zubří. Nazývá se VDyne a jde o zákrok, který je určen k léčbě nedomykavosti trojcípé chlopně v srdci, takzvané závažné trikuspidální regurgitace – stavu kdy se (trojcípá) chlopeň v srdci, která odděluje pravou síň od pravé komory, nedovírá správně, což způsobuje zpětný tok krve. Spočívá v implantaci chlopně VDyne přímo do původní nemocné chlopně pomocí katetru, tedy miniinvazivně.

Celý článek


V roce 2023 se v Nemocnici AGEL Třinec-Podlesí zavedením revoluční pulsní terapie u fibrilace síní navýšil počet katetrových ablací na rekordních 815 výkonů.

12.1.2024

Přes 800 vyléčených pacientů s poruchou srdečního rytmu pomocí nové metody. Kardiologové v Nemocnici AGEL Třinec-Podlesí jako na jediném pracovišti v Moravskoslezském kraji pomáhají aplikací pulsní energie i pacientům, pro které by dříve ablační léčba nebyla vůbec možná.

Celý článek


Úspěch týmu Telemedicínského centra na mezinárodní akci New Frontiers in Interventional Cardiology v Krakově

5.1.2024

Odborníci z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí, Ing. Jan Hečko, Ph.D., MUDr. Jaroslav Januška, Ph.D. a Ing. Daniel Přeček, byli osobně pozváni k účasti na významné konferenci New Frontiers in Interventional Cardiology (NFIC) v krakovském ICE Krakow Congress Centre (13. - 15. 12. 2023). Tato prestižní událost představovala pro účastníky příležitost proniknout do nejnovějších trendů a inovací v oblasti intervenční kardiologie.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Třinec-Podlesí proběhl neohlášený audit, nemocnice i tak s přehledem uspěla

20.12.2023

Nemocnici AGEL Třinec-Podlesí v tomto týdnu překvapil neohlášený příchod Spojené akreditační komise, jejímž záměrem bylo hodnocení kvality poskytovaných služeb a péče o pacienty. Díky dlouhodobě nastavenému systému péče a vysokému standardu kvality však úspěšné obhájení akreditace ani takovéto překvapení neohrozilo. Nově získaný certifikát je tak pro pacienty i zaměstnance Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí o to důvěryhodnějším důkazem kvality.

Celý článek


Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí je nejlepším zdravotnickým zařízením v České republice

28.11.2023

Jako absolutní vítěz byla Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí oceněna v kategorii Nejlepší nemocnice 2023 v rámci ankety nezávislého sdružení Health Care Institute (HCI).

Celý článek


Kardiologové v Nemocnici AGEL Třinec-Podlesí operují nově s pomocí nejmenší srdeční pumpy na světě.

24.11.2023

Impella pomáhá zachraňovat životy rizikovým pacientům a těžce nemocným bez velké chirurgické operace. První pacient už se úspěšně zotavuje po zákroku.

Celý článek


Odborná konference Kardioden přiblížila návštěvníkům obzory medicíny široce pojatými workshopy specializovaných ambulancí kardiocentra a telemedicíny.

16.11.2023

Již 24. ročník odborné kardiologické konference Kardioden přilákal do Vendryně na Třinecku na 500 odborníků z řad lékařů i nelékařského zdravotnického personálu. Akce, která je věnována problematice kardiovaskulárních chorob, letos nově přinesla kromě přednášek i široce pojaté workshopy specializovaných ambulancí kardiocentra a telemedicíny.

Celý článek


Specializovanou léčbu vrozených srdečních vad v dospělosti nabízí nová ambulance v Nemocnici AGEL Třinec-Podlesí

16.10.2023

Nejmodernější diagnostiku a léčbu vrozených srdečních vad u dospělých nabízí nová specializovaná ambulance Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí. Určena je všem dospělým, kteří trpí vrozenou srdeční vadou, bez ohledu na to, zda a jak byla v minulosti léčena. Cílem ambulance je nabízet pacientům s vrozenou srdeční vadou vysoce individuální přístup a služby dalece přesahující poskytování nutné zdravotní péče.

Celý článek


Trendy v implantologii

27.9.2023

V České republice se podle odborníků ročně implantuje na 10 000 kardiostimulátorů a zhruba 5000 pacientů potřebuje zavedení defibrilátoru. Komplexní kardiocentrum AGEL v Nemocnici AGEL Třinec-Podlesí je v rámci republiky špičkou v péči o lidské srdce a jeho choroby. Implantují zde nejmodernější přístroje, které zásadně zvyšují šanci na plnohodnotný život s onemocněním srdce.

Celý článek


Sestrám ulehčuje práci a řídí i fronty v čekárnách. V Nemocnici AGEL Třinec-Podlesí zavedli nový objednávací systém pro pacienty

12.9.2023

Jedno nebo celá sada vyšetření. Pro pacienta to často znamená zařizování a čas, strávený telefonováním. Pro sestry pak čas, kdy musí rychle často mezi různými ambulancemi zjišťovat telefonicky dostupné termíny vyšetření. Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí proto zavedla pohodlný způsob, kterým pacientům může také zkrátit prodlevy mezi několika vyšetřeními v jeden den.

Celý článek


Skvělé výsledky z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí: Revoluční metoda většině pacientů pomohla k vyléčení nejčastější arytmie

4.8.2023

Loni v listopadu začali lékaři v Nemocnici AGEL Třinec-Podlesí jako první v Moravskoslezském kraji využívat revoluční léčbu poruch srdečního rytmu tzv. ablaci pomocí pulsního pole. Za půl roku podstoupilo tento výkon více než 200 pacientů. Cílem špičkového kardiologického pracoviště je efektivní metodu nabídnout co největšímu počtu nemocných, kteří trpí nejčastěji se vyskytující arytmií - fibrilací síní.

Celý článek


Multimodalitní stream z operačního sálu živě přímo na konferenci "Využití virtuální a rozšířené reality ve zdravotnictví"

27.7.2023

Telemedicínské centrum Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí spolu se specialisty z intervenční kardiologie se stali průkopníky v oblasti využití virtuální a rozšířené reality ve zdravotnictví prostřednictvím prvního multimodalitního streamu přímo z operačního sálu na konferenci konané v hotelu Sepetná na Ostravici u Frýdku Místku.

Celý článek


Nová magnetická rezonance v Nemocnici AGEL Třinec-Podlesí: vyšší kvalita a rozšířené možnosti vyšetření

16.6.2023

Špičková magnetická rezonance v hodnotě 33 milionů korun slouží nově pacientům Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí. Zdravotnické zařízení po 11 letech provozu obměnilo toto přístrojové vybavení, které je vybaveno kromě jiného také hardwarem a softwarem umožňujícím provádět jak vyšetření srdce, tak i vyšetření periferního cévního systému v plně požadovaném rozsahu komplexního kardiovaskulárního centra Ministerstva zdravotnictví ČR, mezi která se třinecká nemocnice v Podlesí řadí. Pořízení nové magnetické rezonance bylo spolufinancováno Evropskou unií v rámci Integrovaného operačního programu – REACT EU, VÝZVA 99.

Celý článek


Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí otevřela Telemedicínské centrum

27.3.2023

Odborníci z Nemocnice-AGEL Třinec Podlesí svými projekty již dlouhodobě aktivně ovlivňují směřování moderní medicíny v Česku. V zázemí nově vybudovaného Telemedicínského centra, které bylo dnes slavnostně otevřeno, budou moci své aktivity zaměřené na využití moderních technologií, a to nejen v kardiologii, dále prohlubovat a rozvíjet.

Celý článek


Ve dvou se to lépe táhne nejen na Valentýna, ale i na životní cestě ke zdraví

10.2.2023

Ačkoliv introverti mohou oponovat, existuje řada lidských činností, životních situací i okolností, ve kterých jednoznačně platí, že „ve dvou se to lépe táhne“. Jedním z ukázkových příkladů je i dlouhodobá péče o naše zdraví a udržování zdravého životního stylu, které je prokazatelně jednodušší, pokud se obklopíme lidmi se stejným nastavením mysli a zájmem například o pohyb či zdravou stravu.

Celý článek


Myslela si, že má chřipku, nakonec mladé mamince zdravotníci v Nemocnici AGEL Třinec-Podlesí léčili vážný zánět srdečního svalu

20.12.2022

O obrovském štěstí může mluvit mladá maminka z Třince, která v létě začala pociťovat zdravotní obtíže typu bolesti kloubů a svalů, horečky, únavy a zimnice. Zprvu jim nepřikládala velkou váhu. Předpokládala, že má chřipku, a snažila se léčit doma. V pouhých 25 letech, s půlroční dcerkou doma, si ale nakonec v nemocnici vyslechla život ohrožující diagnózu – zánět srdečního svalu.

Celý článek


Lékař varuje: I štěstí by mělo mít svou míru, „syndrom šťastného srdce“ totiž ohrožuje zdraví

14.12.2022

Pocit štěstí je tím, co každý z nás v životě hledá, co si navzájem přejeme a co často považujeme za cíl života. I štěstí je ale ze zdravotního hlediska dobré dávkovat v úměrném množství. Enormní příval radostných zpráv totiž může vyvolat i náhlé srdeční selhání – podobně jako to mohou udělat zprávy negativní.

Celý článek


Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí jako první v kraji nabízí pacientům se srdeční arytmií moderní léčbu katetrovou ablací pulsním polem

8.12.2022

Jako první pracoviště v Moravskoslezském kraji zařazuje Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí do portfolia nabízených výkonů také ablaci pomocí pulsního pole. Jedná se o revoluční léčbu poruch srdečního rytmu, a to především fibrilace síní, která pracuje na zcela jiném principu, než dosud používané termické metody. Používány jsou velmi krátké, mikro až nanosekundové pulsy s vysokým napětím, které způsobují smrt srdečních buněk zodpovědných za vznik arytmie. Nemocnice investovala do kompletního pulsního systému téměř 2 miliony korun.

Celý článek


Mokré podpaží a dlaně? Lékaři z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí ví, jak na ně

14.11.2022

Nechme tentokrát stranou typická onemocnění, kterými se cévní chirurgie zabývá, a podívejte se na problematiku, ke které se cévní chirurgie dostala trochu náhodou. Tím je nadměrné pocení v určitých lokalizacích, tedy tak zvaná lokalizovaná hyperhidróza. Nejčastěji se objevuje na dlaních, v podpažích a na ploskách nohou. A právě nadměrné pocení v prvních dvou zmiňovaných oblastech umí lékaři Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí chirurgicky velmi dobře ovlivnit.

Celý článek


Kardioden Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí opět přilákal stovky lékařů i sester

10.11.2022

23. ročník oblíbené zdravotnické vzdělávací akce Kardioden přilákal na začátku listopadu do Vendryně na Třinecku 450 odborníků z řad lékařů i nelékařského zdravotnického personálu. Konference, která je tradičně věnovaná problematice kardiovaskulárních onemocnění, letos nově přinesla kromě přednášek i 6 unikátních workshopů, pomocí kterých pořadatelé z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí znovu posunuli úroveň i přínos celé akce.

Celý článek


Světový den srdce připomíná, proč je důležitá dobrá kondice srdce

26.9.2022

29. září bude i v letošním roce patřit oslavám Světového dne srdce – mezinárodního svátku, který je věnovaný jednomu z nejdůležitějších orgánů v našem těle. Srdce zajišťuje oběh krve a tím i přenos živin napříč orgány. Pro chod organismu je tedy zcela nezbytné. A bohužel je to právě srdce, jehož selhání způsobuje největší počet úmrtí. Kardiovaskulární obtíže jsou příčinou konkrétně více než 35 procent všech úmrtí. V řadě případů lze přitom kardiovaskulárním obtížím předcházet, a to i jednoduše pomocí zdravého životního stylu či včasné léčby.

Celý článek


Tým cévních chirurgů Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí zachrání ročně bypassy stovky pacientů před ztrátou dolní končetiny

31.8.2022

Když se řekne bypass, většina lidí si představí operaci, při které chirurgické přemostění pomáhá prokrvit srdeční sval, aby srdce mohlo nadále pumpovat krev do celého těla. Tyto operace provádějí kardiochirurgové. Jenže nejen srdce, ale každá část lidského těla a každý jeho orgán potřebuje ke své funkci dobré prokrvení. A tyto operace pak provádějí cévní chirurgové.

Celý článek


Po pandemii přibývá neurologických pacientů – včetně těch s diagnózou Parkinsonovy choroby

22.7.2022

V době pandemie napříč odbornostmi klesl počet pacientů, kteří navštěvovali odborné ambulance a podstupovali preventivní či běžná diagnostická vyšetření. V důsledku toho byl u řady pacientů znemožněn včasný záchyt nemocí v raných stádiích. Od letošního jara se však situace obrací a například neurologická ambulance Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí eviduje markantní nárůst zájmu a s ním také zvyšující se počet pacientů jak nových, tak i těch, u kterých se průběh choroby zhoršil. Příkladem jsou pacienti s Parkinsonovou nemocí, která ve svém průběhu razantně proměňuje své projevy a vyžaduje vždy individuální řešení

Celý článek


Kardiologové z Třince-Podlesí využívají při operacích srdce rozšířenou realitu. Vyvinuli si vlastní software a vidí tak doslova „do nitra pacienta“

9.6.2022

Před nedávnem lékaři a zdravotníci z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí informovali veřejnost o využívání virtuální reality v předoperační přípravě u různých druhů zákroků. Nyní však své hranice posouvají výrazně dále a zavádějí využívání smíšené reality přímo na operačním sále během operační procedury. Jedná se o další stupeň zobrazení 3D dat pomocí nových technologií. Zjednodušeně řečeno, operatérova realita je rozšířená o jakákoliv potřebná 3D data, ať se jedná o orgány, nebo cokoli jiného.

Celý článek


Pacientům s vysokým krevním tlakem pomáhá v Podlesí i specializovaná ambulance rezistentní hypertenze

17.5.2022

Světový den hypertenze připadá na 17. května a upozorňuje na vážné zdravotní komplikace provázející arteriální hypertenzi a potřebu kontroly krevního tlaku. Během koronavirové pandemie řada lidí i přes zdravotní komplikace odkládala návštěvu lékaře, což má za následek následné komplikace a pozdě zahájenou léčbu. Jen arteriální hypertenzí přitom v České republice trpí přes 3 miliony lidí a třetina z nich o svém onemocnění neví.

Celý článek


Práci ve zdravotnictví musí mít člověk rád, říká sestřička s téměř 60letou praxí z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

11.5.2022

Na 12. květen připadá tradičně Mezinárodní den sester a ošetřovatelství, během kterého si připomínáme důležitost nelékařských zdravotnických profesí. Pro mnohé je celoživotní práce u pacientů srdeční záležitostí a i přes nesmírnou náročnost této profese nedají na ni dopustit. To je i případ sestřičky Marie Adamusové z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí, která v oboru pracuje ve městě “Ocelářů” již od roku 1964 a je tak nejdéle sloužící sestřičkou ve Skupině AGEL.

Celý článek


Tým kardiologů z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí spolu s týmem onkologické kliniky Fakultní nemocnice Ostrava oznámili zcela novou metodu léčby bolesti u ischemické choroby srdeční. Jako první na světě použili k jejímu odstranění ozařování kybernetickým nožem CyberKnife

25.4.2022

Svíravá a silná bolest na hrudi po pouhých pár krocích chůze – taková, která budí člověka ze spánku – to je jeden ze symptomů ischemické choroby srdeční – angina pectoris. Často ztěžuje nemocným život až do té míry, že je zcela vyřadí z běžného života. Právě takovouto bolest kardiologové z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí spolu s odborníky Kliniky onkologické Fakultní nemocnice Ostrava léčili již u tří pacientů metodou, která nemá na světě u této indikace obdoby. Kybernetickým nožem vyřadí z funkce nervové uzly, které jsou zodpovědné za přenos bolesti od srdce. Úleva bývá takřka okamžitá, plný efekt unikátního zákroku se u pacienta projeví po několika týdnech až měsících.

Celý článek


Dědí se ve vaší rodině infarkt? Ani s pozitivní rodinnou anamnézou nemusíte na sport rezignovat, ubezpečují odborníci z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

30.3.2022

Fakt, že sport prospívá zdraví, je všeobecně známým faktem, a to jak u zdravých lidí, tak také u lidí s kardiovaskulárním onemocněním. Specialisté na sportovní kardiologii doporučují mírnou sportovní aktivitu už i u pacientů s kardiologickým onemocněním, což se dříve často vylučovalo.

Celý článek


Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí investovala více než 5 miliónů korun do kompletní renovace a modernizace interiérů

9.3.2022

Vnitřní prostory Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí prošly před nedávnem kompletní renovací interiérů. Více než 40 let staré vybavení vystřídaly nové a moderní prvky. Investice přesahující částku 5 miliónů korun zpříjemní pobyt všem pacientům a návštěvníkům. V rámci rekonstrukce se také zvýšila bezpečnost nejen pacientů, ale i zaměstnanců.

Celý článek


Lékařka radí, kdy po covidu znovu začít se sportem

13.1.2022

Pandemie onemocnění covid-19 již zasáhla velkou část české populace. Drtivá většina lidí se přitom po prodělání nemoci naštěstí mohla vrátit znovu do běžného života, a to včetně sportovních aktivit. Ty však není vhodné začít provozovat příliš brzy, aby naopak dobře míněná aktivita tělu neuškodila.

Celý článek


Nemocnice AGELu během pandemie spolupracují. Lůžka intenzivní péče pomáhala vytíženým nemocnicích často uvolnit Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

4.1.2022

Pacienti vyžadující komplexní podporou dýchání a oběhu, pacienti s kardiologickými obtížemi, ale i lidé s onemocněním covid-19 dostávají aktuálně péči napříč okresy i kraji a to díky spolupráci nemocnic skupiny AGEL. Pacienti ze Zlínska, Ostravska, Novojičínska i Bruntálska, kteří potřebují léčbu pomocí umělé plicní ventilace, putují často až do Třince. Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí přitom i při této péči stále zajišťuje péči o pacienty s kardiovaskulárními onemocněními.

Celý článek


Pozorujeme výrazně pomalejší hojení plicní tkáně, říká vedoucí ECMO týmu z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí, kde letos napojili 12 pacientů s onemocněním covid-19

31.12.2021

Pro drtivou většinu obyvatel je covid-19 naštěstí relativně banální a nekomplikovaná respirační infekce. Pro tyto jedince život pokračuje bez jakýchkoliv změn. Pak bohužel existuje skupina lidí, u kterých se rozvine těžký průběh onemocnění, v nejhorších případech s nutností použití invazivní plicní ventilace, či metody ECMO. Vedoucí lékař ECMO programu z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí se ohlédnul za uplynulým rokem.

Celý článek


Centrum sportovní kardiologie v Nemocnici AGEL Třinec-Podlesí, jedno z prvních v ČR, za uplynulý rok vyšetřilo na stovku sportovců. Odborníci odhalili skryté arytmie, ale i následky prodělaného covidu

27.12.2021

Je tomu rok, co v Nemocnici AGEL Třinec-Podlesí začalo fungovat specializované kardiologické centrum, které pomáhá u sportovců snižovat riziko výskytu náhlých srdečních zástav a poškození srdce nebo předcházet případům nečekaných úmrtí mladých sportovců. Sport sám o sobě není podle odborníků příčinou problému, ale zhoršuje prognózu a může být spouštěčem akutního zhoršení nepoznaného srdečního onemocnění. To se může projevit například náhlou poruchou srdečního rytmu během fyzické námahy.

Celý článek


Pacient, za kterého v nemocnici AGEL Třinec-Podlesí dýchaly přístroje přes 40 dní, dnes aktivně sportuje a užívá si života

21.12.2021

Celý příběh začíná v listopadu 2020. Tehdy lékaři ECMO týmu Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí převzali pana Jana Pallu do své péče od kolegů z Vyškova na Moravě. Pacient byl tehdy ve vážném zdravotním stavu s covid zánětem plic. Více než 40 dní byl napojený na přístroje zajišťující mimotělní okysličování krve, tzv. ECMO. Domů se ke své rodině vrátil po 81 dnech. Nyní po více než roce je plný života a energie, zdravotní problémy ale stále přetrvávají.

Celý článek


Vzdělávací a výzkumný institut AGEL spolu s Nemocnicí AGEL Třinec-Podlesí učí školáky první pomoci. V projektu „Neboj se pomoci!“ proškolí více než 700 dětí

7.12.2021

Hlavním cílem projektu „Neboj se pomoci!“ je podpora zdravotní osvěty žáků základních a středních škol v Moravskoslezském kraji v oblasti poskytování laické první pomoci. Vzdělávací a výzkumný institut AGEL ve spolupráci s Nemocnicí AGEL Třinec-Podlesí tento rok proškolí více než 700 dětí z 16 vzdělávacích institucí.

Celý článek


Lékařka z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí radí: Běh prospívá imunitě, kondici i kardiovaskulárnímu systému

2.12.2021

Pohyb je nedílnou součástí zdravého životního stylu a běh patří mezi jedny z jeho nejlepších forem. Nepotřebujete k němu žádné speciální vybavení, můžete je provozovat kdykoliv a kdekoliv, a přitom vám pomůže zlepšit zdraví maximálně komplexně. Nutné je jen nepřehánět začátky a v aktuálním chladnějším období dbát na vhodné oblečení. Vyhýbat se mu přitom nemusí ani lidé s kardiologickými obtížemi či nadváhou.

Celý článek


Lékař z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí radí: Pivo si poradí s plejádou zdravotních obtíží

18.10.2021

Každý Čech v průměru vypije přes 135 litrů piva ročně, což z nás dělá největší konzumenty chmelového nápoje na světě. Při střídmé konzumaci to však může pro naše zdraví znamenat spíše výhodu. Pivo má totiž díky svému specifickému složení pozitivní vliv na trávení, krevní tlak, cévní soustavu, zuby, kosti, pleť i psychickou pohodu.

Celý článek


Světový den srdce připomene důležitost péče o zdraví srdce. Pandemie přinesla pokles vyšetření a specialisté z Podlesí nyní registrují nárůst akutních operací

27.9.2021

Ve středu 29. září si letos opět připomeneme Světový den srdce – mezinárodní svátek věnovaný jednomu z nejdůležitějších orgánů v našem těle. Zároveň je to i orgán, jehož selhání způsobuje největší počet úmrtí. Kardiovaskulární obtíže způsobují konkrétně více než 35 procent všech úmrtí. V řadě případů lze přitom kardiovaskulárním obtížím předcházet pomocí zdravého životního stylu či včasné léčby.

Celý článek


Složitou operaci atypického srdce zvládli lékaři Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí hravě díky virtuální realitě

16.9.2021

Lékaři a zdravotníci Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí dlouhodobě akcentují využití moderních technologií v medicíně, aktuálně ale posunuli své možnosti dále, než je zvykem napříč kontinenty. Při řešení zdravotních obtíží pacientky s atypickým srdcem se rozhodli vyzkoušet pro plánování operace technologii virtuální reality, kterou zatím lékaři při operacích srdce nikdy nevyužívali. Výsledek byl přímo ohromující.

Celý článek


Uspořádáním historicky prvního kurzu o 3D tisku v kardiologii si odborníci z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí připsali světové prvenství

13.9.2021

Jak využít nejmodernější technologie efektivně do oblasti medicíny, konkrétně kardiologie? Na tuto otázku již delší dobu hledají odpovědi specialisté z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí a daří se jim to skvěle. A to tak, že nyní ve spolupráci s kolegy z Fakultní nemocnice Brno uspořádali (9. a 10. září) přímo v indrustriálních prostorách české technologické firmy Prusa Research ve světě první kurz 3D tisku v kardiologii

Celý článek


Kardiaci mohou v Nemocnici AGEL Třinec-Podlesí využít nové speciální rehabilitace na míru

7.9.2021

Pacienti, kteří trpí kardiologickými obtížemi, mohou v Nemocnici AGEL Podlesí nově využít speciální rehabilitaci na míru. Určena je především pacientům po infarktu či kardiologických operacích, ale i lidem se srdečním selháním nebo arytmií, u kterých cíleně pomáhá zlepšovat kondici.

Celý článek


Park Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí nenabízí pohodu jen pacientům. Nové domy zde mají sýkorky, špačci i šoupálci

19.8.2021

Perfektní péče se v Nemocnici AGEL Třinec-Podlesí nedostává pouze pacientům, ale také obyvatelům z říše zvířat, kteří si její okolí plné vzrostlých stromů oblíbili. V letošním roce přibylo v areálu 15 nových ptačích budek a ty na své opeřené nájemce dlouho čekat nemusely.

Celý článek


Ostrava má špičkovou kardiologickou péči specialistů z Podlesí. V Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice vzniklo pracoviště jednodenní kardiologie

20.7.2021

Pacientům nejen z krajské metropole slouží v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice nové specializované pracoviště jednodenní kardiologie, ve kterém zkušení odborníci z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí provedou v první etapě provozu až 600 operací ročně, zejména diagnostické koronarografie a perkutání angioplastiky.

Celý článek


Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí je během léta oblíbeným sídlem vzácných návštěvníků

9.7.2021

S příchodem jara vždy vyhlížejí zaměstnanci Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí okřídlené návštěvníky, kteří se každoročně vracejí do svého letního sídla. Po zimní pauze dorazili z teplých krajin zákonem chránění rorýsi, kteří jsou v třinecké nemocnici jako doma.

Celý článek


V nemocnici AGEL Třinec-Podlesí dýchaly přístroje za pacienta s covid-19 přes 40 dní. Dnes poděkoval svým zachráncům

26.5.2021

Lékaři ECMO týmu převzali pana Jana Pallu do své péče od kolegů z Vyškova na Moravě koncem listopadu 2020. Pacient byl tehdy ve vážném zdravotním stavu s covid zánětem plic. Jsou tomu čtyři měsíce, kdy byl pan Palla odpojen od přístrojů zajišťujících mimotělní okysličování krve, tzv. ECMO. Z těžkého stavu se téměř zotavil. Stále jej však čeká dlouhá cesta k úplnému uzdravení.

Celý článek


Vysoký krevní tlak nebolí, je to ale nebezpečný „zabiják“

14.5.2021

Na pondělí 17. května připadá Světový den hypertenze, který má poukázat na vážné zdravotní komplikace provázející hypertenzi a potřebu kontroly krevního tlaku. Hypertenze patří ve vyspělých zemích k nejčastějším kardiovaskulárním onemocněním. O nebezpečí vysokého tlaku se mluví už desetiletí, ale někteří lidé tento zdravotní problém stále podceňují. Mají podobné zkušenosti i lékaři z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí, anebo důraz na osvětu zafungoval a lidé už problémy s vysokým tlakem začínají brát vážně?

Celý článek


Třinečtí arytmologové z Podlesí úspěšně zavedli prvním pacientům nejmenší kardiostimulátor na světě

10.5.2021

Arytmologové z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí začali implantovat pacientům s poruchami srdečního rytmu revoluční kardiostimulátory Micra. Jsou nejmenší na světě a lékaři je zavádí šetrnou miniinvazivní technikou. Úspěšně je zde operovali prvním pěti pacientům.

Celý článek


Onemocnění srdce už nemusí znamenat konec se sportem. Nejnovější trendy sportovní kardiologie proberou odborníci na konferenci Srdce a sport

28.4.2021

Nejnovější trendy z oblasti sportovní kardiologie rozeberou dnes lékaři na odborné konferenci, kterou organizuje Centrum sportovní kardiologie Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí společně Lékařskou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci. Specializované třinecké centrum určené vrcholovým a výkonnostním sportovcům zahájilo svou činnost v nemocnici Podlesí na počátku loňského roku a záhy po svém otevření se muselo vyrovnat s nástupem koronavirové epidemie. Zájem klientů však eviduje i navzdory složité epidemiologické situaci.

Celý článek


Rehabilitační oddělení Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí využívá k léčbě špičkový laser

14.4.2021

Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí pořídila do ambulance rehabilitační a fyzikální medicíny nový přístroj (BTL-6000 High Intensity Laser). Přístroj k laserové terapii je unikátní v tom, že lékařům umožní i ošetření hlubších vrstev měkkých tkání.

Celý článek


Kardiocentrum Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí expanduje do Ostravy

7.4.2021

Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí se rozhodla být blíže svým pacientům a zahájila výstavbu svého nového pracoviště v Ostravě. Konkrétně se bude jednat o specializované centrum jednodenní kardiologie, které bude sídlit v areálu ostravské vítkovické nemocnice, která rovněž patří do skupiny AGEL. Pracoviště bude otevřeno v červenci letošního roku a náklady na jeho vybudování si vyžádají investici ve výši 23 milionů korun.

Celý článek


Oddělení Intervenční radiologie Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí vyšetřuje pacienty novým CT přístrojem

29.3.2021

Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí investovala 30 milionů korun do nového CT přístroje, který umožní vyšetřovat pacienty s cévními chorobami přesněji, rychleji a ve větším počtu než doposud. S jeho dokonalostí roste i spolehlivost vyšetření a výrazně klesá dávka radiačního záření nutná k provedení vyšetření.

Celý článek


Nemocnici AGEL Třinec-Podlesí si auditoři vybrali pro první neohlášenou kontrolu v ČR. Získaná reakreditace potvrdila vysokou úroveň péče

18.3.2021

Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí i v mimořádně složitém období pandemie nepolevila ve vysoké poskytované kvalitě služeb a bezpečí pacientů. Potvrdili to auditoři ze Spojené akreditační komise, kteří poprvé v historii přišli v České republice na šetření k získání reakreditace bez ohlášení. Výsledek je dobrým signálem pro pacienty i zaměstnance.

Celý článek


Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí dokončila modernizaci arytmologických operačních sálů

26.2.2021

Druhou etapu rekonstrukce arytmologických sálů dokončila v těchto dnech Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí. Projekt, který byl rozdělen do dvou fází, si vyžádal celkovou investici ve výši 25 miliónů korun a zahrnul jak stavební úpravy, tak pořízení nejmodernějšího přístrojového vybavení.

Celý článek


Rčení o lásce procházející žaludkem má vědecké opodstatnění, říká gastroenterolog Nemocnice AGEL Třinec Podlesí

11.2.2021

Blíží se svátek sv. Valentýna, o kterém se traduje, že je to den zamilovaných. K svátkům patří neodmyslitelně i dárky. Někdy je to květina, jindy šperk, ale často třeba i čokoládové srdce či jiná sladká pokušení. Mají zamilovanost, láska či naopak zklamání vliv i na náš organismus. A to včetně trávicího traktu?

Celý článek


Lékaři Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí provedli prvním pacientům v zemi unikátní operaci chlopně

28.1.2021

Specialisté z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí jako jedni z prvních v České republice úspěšně provedli implantaci mitrální chlopně (TMVI), čímž se rozšířil okruh lidí, kterým lékaři pomohou od vážných kardiologických problémů.

Celý článek


I v zimě platí, že člověk musí pít dostatek tekutin, upozorňují odborníci Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

19.1.2021

Zimní období přináší řadu radostí souvisejících s procházkami zimní přírodou, běžkováním po zasněžených terénech či řáděním ve sněhu s dětmi. Z pohledu laika by se ale mohlo zdát, že právě zima a chladné počasí jsou nebezpečím, na které často upozorňovaly naše babičky, když nás varovaly: „Pořádně se obleč, ať neprochladneš.“

Celý článek


ECMO tým Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí zachraňuje životy také nemocným s covid-19

13.1.2021

Po více než čtyřiceti dnech lékaři z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí úspěšně odpojili pacienta od přístrojů zajišťující mimotělní okysličování krve tzv. ECMO. Muži v důsledku Covid-19 zcela selhaly plíce. A nebyl jediný. Třinecká nemocnice funguje v této specializované intenzivní péči jako referenční pracoviště pro široký okruh zdravotnických zařízení a na podzim zdejší špičkoví odborníci převzali do péče i covid-pacienta z jižní Moravy.

Celý článek


Lékaři si sami vytisknou srdce pacienta a vyzkouší operaci “nanečisto”. V metodě, na jejímž počátku stál vánoční dárek, jsou v Česku průkopníci

22.12.2020

Kardiologové z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí začali jako první v České republice rutinně využívat k práci technologii 3D tisku. Na precizních modelech si mohou předem vyzkoušet, jaký typ a velikost okluderu je vhodný pro proceduru zvanou katetrizační uzávěr ouška. Díky tomu je tento zákrok pro pacienta bezpečnější a efektivnější. Nový postup třineckého 3D PrintTeamu zároveň šetří operační náklady.

Celý článek


Řidiči sanitek z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí pomáhají zachránit životy nejen převozem pacienta

4.12.2020

Špičkové pracoviště Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí je místem, kde lékaři provádějí často unikátní a náročné operace. Než však samotný zákrok vůbec začne, je často nutné do nemocnice co nejrychleji dostat zdravotnický tým z nejrůznějších koutů regionu. Jde o nelehký logistický úkol, ve kterém hrají hlavní roli řidiči sanitek, jejich zkušenosti a správná rozhodnutí.

Celý článek


Nový ultrazvukový přístroj umožňuje lékařům Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí zpřesnit chirurgickou léčbu i v průběhu operace

16.10.2020

Centrum cévní a miniinvazivní chirurgie Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí využívá nový ultrazvuk za 700 tisíc korun.

Celý článek


Zdravotnická skupina AGEL si připomíná Mezinárodní den lékařů

1.10.2020

Skupina AGEL, která je nejúspěšnějším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, poblahopřeje svým lékařům k Mezinárodnímu dni lékařů. Ten si připomínáme 1. října a slaví se od roku 1984.

Celý článek


Prevence dokáže včas odhalit zdravotní problémy, připomínají odborníci z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí u příležitosti Světového dne srdce

23.9.2020

Jak důležité je o své srdce pečovat? Nejen na to již dvacet let upozorňuje Světový den srdce, který připadá na 29. září. Lékaři z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí připomínají, že kardiovaskulární onemocnění jsou, společně s těmi onkologickými, nejčastější příčinou úmrtí u dospělé české populace. Zdejší kardiochirurgové provedli za dvě dekády přes 14 tisíc operací a pro širokou veřejnost mají jasný apel: nepodceňujte prevenci.

Celý článek


Lékaři kardiochirurgie Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí začínali před 20 lety ve vypůjčeném operačním sále. Dnes jsou špičkou v oboru

4.9.2020

Na 14 tisíc operací má již na svém kontě kardiochirurgické oddělení Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí. Třinecká kardiochirurgie začala psát své počátky přesně před dvaceti lety a podstatně tak zvýšila šance pacientů na přežití, když zkrátila čekací doby na kardiochirurgické zákroky na severní Moravě a ve Slezsku z šesti na jeden měsíc, jelikož nejbližší podobná zařízení jsou v Ostravě a Brně. Dnes patří mezi špičky v oboru, a to díky inovativním metodám i více než sedmi stům provedeným zákrokům ročně.

Celý článek


Nové Centrum sportovní kardiologie Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí pečuje o vrcholové sportovce

13.7.2020

Počet náhlých srdečních zástav a poškození srdce nebo nečekaných úmrtí mladých sportovců mají pomoci snížit nová Centra sportovní kardiologie. Na doporučení je mohou využít vrcholoví sportovci nebo intenzivně sportující populace s kardiologickými potížemi. Specializovaná centra jako první v České republice otevřela Všeobecná fakultní nemocnice v Praze, Fakultní nemocnice Olomouc a Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí. V posledně jmenované nemocnici špičkový zdravotnickým tým spolupracuje s prvními sportovci.

Celý článek


Nemocnice Podlesí zrekonstruovala arytmologický operační sál

18.6.2020

Nemocnice Podlesí, člen skupiny AGEL, včera slavnostně otevřela zrekonstruovaný arytmologický operační sál. Důvodem dvouměsíční modernizace jednoho ze dvou arytmologických operačních sálů bylo především stáří, opotřebování rentgenových přístrojů a dále nevyhovující dispoziční řešení sálových prostor. Jedna z největších investic posledních let třineckého zdravotnického zařízení, včetně nákupu dvou rentgenů, si celkově nakonec vyžádá více než 25 miliónů korun, které nemocnice hradí z vlastních zdrojů.

Celý článek


Návrat opeřených nájemníků Nemocnice Podlesí, aneb dobří rorýsi se vracejí

29.5.2020

Velmi očekávaní hosté Nemocnice Podlesí v Třinci jsou opět tady. Po zimní pauze dorazili z teplých krajin rorýsi a svou přítomností rozradostnili jak pacienty, tak i zdravotníky. A že třinecká Nemocnice Podlesí, která patří do skupiny AGEL, na své chráněné nájemníky letos vyčkávala s netrpělivostí, to si špitali i „vrabci na střeše“. Při loňské rekonstrukci fasády totiž opeřencům přizpůsobili stavební prvky tak, aby se pod jejich střechou cítili „jako doma“.

Celý článek


Ambulanci pracovně lékařských služeb Nemocnice Podlesí v Třinci vede nová primářka

22.5.2020

Novou primářku má Ambulance pracovně lékařských služeb třinecké Nemocnice Podlesí, která zajišťuje komplexní pracovnělékařské služby pro všechny druhy pracovišť. Ambulanci vede nově MUDr. Kateřina Marková a navazuje tak na kvalitní služby a spolupráci, kterou pracoviště poskytuje především pro největšího zaměstnavatele regionu Třinecké železárny a dceřiné společnosti této hutní firmy.

Celý článek


Oddělení ARO Nemocnice Podlesí využívá v péči o pacienty nejmodernější techniku

11.5.2020

Nové vybavení za více než 3,3 miliónu korun pořizuje v letošním roce pro své Anesteziologicko - resuscitační oddělení Nemocnice Podlesí v třinci, jež patří do sítě AGEL. Díky nejmodernějšímu vybavení a erudovaným lékařům tak oddělení ARO zabezpečuje péči na špičkové úrovni.

Celý článek


Lékárny AGEL v Třinci se přizpůsobily epidemiologické situaci a služby poskytují i nadále

6.5.2020

Opatření na snížení rizika přenosu koronavirové nákazy se dotkla také provozu v Lékárnách AGEL, které se v Třinci nacházejí v areálu Nemocnice Podlesí a na Poštovní ulici v centru města. I přes riziko kontaktu s pozitivními pacienty jsou obě lékárny stále otevřeny.

Celý článek


Online konference SRDCE A SPORT 2

23.4.2020

Dne 29.4.2020 proběhne online konference SRDCE A SPORT 2. Jste srdečně zváni.

Celý článek


Kardiochirurgové z Nemocnice Podlesí šetrně operují srdce a prodlužují život pacientům se srdeční vadou

27.2.2020

Díky transkatetrové metodě TAVI dokážou špičkoví kardiochirurgové a kardiologové z Nemocnice Podlesí, člena skupiny AGEL, prodloužit život pacientovi, trpícímu zúžením aortální chlopně, tzv. aortální stenózou. Šetrná metoda TAVI, které ročně provedou okolo 90 zákroků, se těší oblibě lékařů i samotných pacientů, jejichž průměrný věk se pohybuje kolem 75 let. Zákrok se ve více než 80 % případů provádí přes tříslo, nezanechává jizvu na hrudníku a umožňuje rychlejší rekonvalescenci pacienta.

Celý článek


Rehabilitační oddělení Nemocnice Podlesí zútulnily nové podlahy

14.2.2020

Třistatisícovou rekonstrukci, která si na sklonku loňského roku vyžádala uzavření rehabilitačního oddělení, má úspěšně za sebou třinecká Nemocnici Podlesí, jež patří do sítě AGEL. Starou podlahu, která již nevyhovovala vzhledově i hygienicky, nahradil nový PVC povrch.

Celý článek


Syndrom zlomeného srdce je stav podobný infarktu, nepodceňujte jej, radí kardiologové z Nemocnice Podlesí

6.2.2020

Svatý Valentýn oslavuje všechny zamilované a všudypřítomné projevy lásky hřejí u srdce. Láska ale dokáže lidské srdce i řádně potrápit, když jej zasáhne silný emoční stres způsobený nešťastnou láskou, hádkou, rozchodem nebo úmrtím někoho blízkého. Takový člověk může čelit až syndromu zlomeného srdce. Jakkoliv zní onemocnění banálně, jde o závažný stav vyžadující rychlou lékařskou péči, radí kardiolog Nemocnice Podlesí, člena skupiny AGEL. Předejít mu lze pravidelným a uspokojivým partnerským sexem.

Celý článek


Nemocnice Podlesí se po rozsáhlé rekonstrukci změnila k nepoznání

29.1.2020

Nemocnice Podlesí v Třinci, která je členem skupiny AGEL, nyní nabízí více komfortu. Díky rozsáhlé revitalizaci, která trvala deset měsíců, teď poskytuje nemocnice větší pohodlí pro pacienty i personál. Investice, která přišla na více než 31 milionů korun, přinese také energetickou úsporu.

Celý článek


Výstava v Nemocnici Podlesí podporuje domácí péči a mobilní hospic

21.1.2020

Umírání – ač je přirozenou součástí života, často se o něm bojíme mluvit nebo na něj vůbec pomyslet. Putovní výstava s názvem Jednou chci zemřít doma, kterou právě hostí Nemocnice Podlesí v Třinci, toto tabu odkrývá a přibližuje tak domácí péči a mobilní hospic.

Celý článek


Nemocnice Podlesí v Třinci zkrátila objednací lhůty na magnetickou rezonanci na polovinu

25.11.2019

O polovinu méně času čekají nově pacienti vyžadující magnetickou rezonanci v Nemocnici Podlesí v Třinci, která patří do skupiny AGEL. Díky nadstandardnímu nasazení tamních odborníků z Oddělení intervenční radiologie a navýšení odpoledních směn zde nyní vyšetří dvakrát více pacientů. Běžná čekací doba na magnetickou rezonanci v Moravskoslezském kraji přitom dosahuje při neakutních zdravotních potížích i tří měsíců.

Celý článek


XXI. Kardioden přivítá přední odborníky kardiologie

1.11.2019

Špičkoví lékaři představí nejnovější trendy z kardiologie, vaskulární intervence a kardiochirurgie na konferenci XXI. Kardioden. Odborné setkání věnované problematice kardiovaskulárních chorob pořádá Komplexní kardiovaskulární centrum Nemocnice Podlesí, člen skupiny AGEL. Odborná konference se koná ve středu 6. listopadu v Hotelu Vitality ve Vendryni.

Celý článek


Bezpečí pacientů i zaměstnanců střeží nově v Nemocnici Podlesí v Třinci kamerový systém

25.9.2019

Pro Nemocnici Podlesí v Třinci, která je členem skupiny AGEL, je bezpečí pacientů a personálu dlouhodobou prioritou. I přesto, že nemocnice dlouhodobě využívá ostrahy uvnitř i v okolí budovy zdravotnického zařízení i přilehlého parkoviště, drobným krádežím nebo ničení majetku přesto nedokázala zabránit. Proto se vedení zdravotnického zařízeno rozhodlo nově pořídit čtyři desítky kamer, které k pocitu jistoty pacientů a zaměstnanců velkou měrou přispívají.

Celý článek


Lékaři z Nemocnice Podlesí nově ordinují i v kardioambulanci v Hlučíně

16.9.2019

Vysoce kvalitní a specializovaná lékařská péče čeká nově na pacienty kardioambulance v Hlučíně, kterou převzala Nemocnice Podlesí v Třinci, člen skupiny AGEL. Díky úzkému propojení na kardiologické a kardiochirurgické oddělení nemocnice se mohou pacienti těšit na komplexní péči. V ambulanci ordinují dva lékaři s ordinační dobou od 7 do 15 hodin. V Ostravě a jejím okolí jde už o třetí kardiologickou ambulanci.

Celý článek


Citlivá rekonstrukce Nemocnice Podlesí v Třinci se podřídila přítomnosti ohrožených ptáků

16.8.2019

Další etapu stavebních prací zahájili tento týden v Nemocnici Podlesí v Třinci, která patří do skupiny AGEL. Ačkoliv se s rekonstrukcí fasády polikliniky (budova A) začalo již v červnu, mohli stavební dělníci postavit lešení ve čtvrtém patře budovy teprve nyní. A to s ohledem na zákonem chráněné rorýse hnízdící ve větracích otvorech pod střechou nemocnice. Vzácným opeřencům se přizpůsobil nejen časový harmonogram stavebních prací, ale dokonce i některé stavební prvky.

Celý článek


Očkováním bojují zaměstnanci Nemocnice Podlesí proti dalšímu šíření nebezpečných spalniček

25.7.2019

Aktivní postoj v rámci prevence šíření spalniček zaujali zaměstnanci třinecké Nemocnice Podlesí, která patří do skupiny AGEL. Více než 560 zaměstnanců z řad lékařů, sester, sanitářů i dalších profesí podstoupilo vyšetření pro zjištění hladiny ochranných protilátek. Lidé, u nichž byla zjištěna nedostatečná hladina protilátek, mohli využít bezplatné možnosti podstoupit další dávku očkování proti spalničkám.

Celý článek


Malovaná rozkvetlá louka vítá pacienty na příjmu Nemocnice Podlesí ve Třinci

8.7.2019

Louka plná pestrobarevných květů na zdi Ambulance příjmového oddělení nově vítá pacienty v Nemocnici Podlesí v Třinci, která je členem skupiny AGEL. Velkoplošnou malbu namalovaly děti ze Základní umělecké školy Třinec v rámci celkové modernizace ambulance, která denně odbaví více než čtyři desítky případů. Pacienti si nápad pochvalují a cítí se v nově zařízené ambulanci příjemně.

Celý článek


Nemocnice Podlesí úspěšně vyměnila téměř 300 oken

28.6.2019

V budově A Nemocnice Podlesí v Třinci, ve které se nacházejí ambulance, a také ve spojovací budově B, kde sídlí Radiologie a ECHO vyšetřovny, byly dokončeny stavební práce na výměně oken. V rámci stavební akce byla od března do června provedena kompletní výměna celkem 296 starých oken z 80. let. Obnova oken přišla nemocnici na 10 miliónů korun.

Celý článek


Konference Srdce na dlani přivítá návštěvníky již potřinácté

17.5.2019

Odborníci na onemocnění srdce se na konci května tradičně sjedou do Třineckého kulturního domu Trisia. Nemocnice Podlesí, člen skupiny AGEL, zde letos pořádá již 13. ročník odborné konference Srdce na dlani, která je určená nelékařským zdravotnickým pracovníkům. Akce zahrne necelou desítku přednášek zaměřených na specifické srdeční potíže, metody léčby i komplikace onemocnění srdce.

Celý článek


Nemocnice Podlesí v Třinci a Poliklinika AGEL Ostrava ve spolupráci s Ostravskou univerzitou pořádají první konferenci Srdce a sport

17.5.2019

Desítky zdravotnických pracovníků nejen z Moravskoslezského kraje se sejdou 28. května na Ostravské univerzitě. Proběhne zde historicky první konference Srdce a sport zaměřená na sportovní kardiologii, kterou pořádá Nemocnice Podlesí, člen skupiny AGEL, ve spolupráci s Poliklinikou AGEL Ostrava a Ostravskou univerzitou.

Celý článek


Výběrové řízení na rezidenční místa 2019

13.5.2019

Nemocnice Podlesí a.s., Konská 453, 739 61 Třinec vyhlašuje 1. kolo výběrového řízení na rezidenční místa v oborech specializačního vzdělávání.

Celý článek


Jak si správně mýt ruce, naučí zájemce personál Nemocnice Podlesí

13.5.2019

Nácvik správné techniky mytí rukou si budou moci vyzkoušet v úterý 21. května návštěvníci Dne hygieny rukou v Nemocnici Podlesí, která je členem skupiny AGEL. Akce proběhne zdarma a vítáni jsou návštěvníci všech věkových kategorií.

Celý článek


Nemocnice Podlesí investuje do svého zařízení 60 miliónů korun

25.3.2019

Renovace sociálního a technického zázemí pro pacienty i zaměstnance, desítky nových polohovacích postelí, nákupy operačních stolů i moderních přístrojů, ale i výměna oken v budově A, kde jsou ambulance. To jsou investice za zhruba 60 miliónů korun, které aktuálně realizuje Nemocnice Podlesí, člen skupiny AGEL.

Celý článek


Nemocnice Podlesí zachraňují životy lidem se závažnými typy chřipky

13.3.2019

Díky nejmodernějšímu přístroji ECMO v posledních deseti letech zdravotníci třinecké Nemocnice Podlesí zachraňují životy lidem, kteří by v minulosti pravděpodobně nepřežili. Přístroj zajišťující mimotělní okysličování krve pomáhá například i pacientům se závažnými typy chřipky, jako je i H1N1, kterých bylo v letošním roce v nemocnici hospitalizováno a pomocí přístroje léčeno celkem 5.

Celý článek


Nový rentgenový přístroj slouží pacientům Nemocnice Podlesí

13.2.2019

Na oddělení intervenční radiologie Nemocnice Podlesí byl pořízen nový skiagrafický přístroj. Investice do nového přístroje, který nahradil starší typ, přesáhla 3 milióny korun. Pořízení nového skiagrafického přístroje bylo dalším krokem k modernizaci přístrojového vybavení oddělení intervenční radiologie Nemocnice Podlesí.

Celý článek


Nemocnice Podlesí má k dispozici přístroj na vyšetření srdce za 5 milionů

5.2.2019

Nový moderní přistroj CardioLab používaný u invazivní diagnostiky a léčby poruch srdečního rytmu, za téměř pět miliónů korun, pořídila na elektrofyziologické sály kardiologického oddělení Nemocnice Podlesí, člen skupiny AGEL.

Celý článek


Lékaři Kardiocentra třinecké Nemocnice Podlesí provedli další unikátní zákrok

25.1.2019

Dalším unikátním zákrokem se mohou pochlubit lékaři Kardiocentra třinecké Nemocnice Podlesí, která je členem skupiny AGEL. Jako první v Česku tento čtvrtek provedli uzávěr srdečního komorového defektu za pomoci speciálního systému odpoutatelné spirálky. Oproti tradičnímu operativnímu řešení tato metoda umožňuje rychlejší rekonvalescenci a nabízí nižší riziko komplikací.

Celý článek


Pacienti ocenili Nemocnici Podlesí v celorepublikové anketě

29.11.2018

Nemocnice Podlesí letos opět bodovala v anketě nezávislé organizace HealthCare Institute „Nemocnice České republiky 2018“. Třinecké zdravotnické zařízení mezi nefakultními nemocnicemi dominovalo v kategorii Bezpečnost a spokojenost ambulantních pacientů a navíc Nemocnice Podlesí získala i prvenství v podkategorii Nejkratší doba čekání z pohledu ambulantních pacientů a třetí skončila v další podkategorii Bezpečná nemocnice - seznámení hospitalizovaných pacientů s riziky zákroku.

Celý článek


Nemocnice Podlesí pořádá jubilejní 20. ročník Kardiodne

22.10.2018

Přední odborníci na srdeční operace se sjedou ve středu 7. listopadu na jubilejní 20. ročník Kardiodne do hotelu Vitality ve Vendryni. Odbornou konferenci pro více jak 500 účastníků pořádá již tradičně Nemocnice Podlesí, člen skupiny AGEL. Novinkou letošního ročníku bude propojení lékařské a sesterské sekce.

Celý článek


Chodby Nemocnice Podlesí krášlí historické fotografie Jana Sikory

10.7.2018

Unikátní historické fotografie zachycující život na Třinecku od poloviny minulého století aktuálně zútulňují chodby Nemocnice Podlesí, která je členem skupiny AGEL. Fotografie Jana Sikory, místního rodáka, zde slouží k vytvoření příjemnějšího prostředí pro pacienty i personál nemocnice. Ke zhlédnutí budou až do konce září.

Celý článek


Den hygieny rukou

10.5.2018

Přijďte si připomenout důležitost správné hygieny rukou pro prevenci přenosu infekčních onemocnění, naučit se správný postup mytí a dezinfekce rukou, připomenout si kdy a jak často je třeba dezinfikovat ruce

Celý článek


Rehabilitační oddělení Nemocnice Podlesí prošlo radikální proměnou

7.5.2018

Rehabilitační oddělení Nemocnice Podlesí v Třinci, která patří do skupiny AGEL, dostalo nový kabát a ve zrekonstruovaných prostorách nyní nabízí více komfortu. Díky dvouměsíční přestavbě splňuje nově upravená rehabilitace vysoké požadavky po stránce bezpečnosti a estetické úrovně. V rámci rekonstrukce bylo rehabilitační oddělení vybaveno také čtyřmi moderními přístroji. Celková investice do rekonstrukce a pořízení přístrojů vyšla na téměř 800 tisíc korun.

Celý článek


Přibývá pacientů se závažnějšími formami žilní nedostatečnosti, varují odborníci třinecké Nemocnice Podlesí

6.4.2018

Stále více pacientů trpících varixy, tedy křečovými žílami, musí řešit své potíže chirurgicky. Zatímco v roce 2012 podstoupilo operaci varixů v třinecké Nemocnici Podlesí, která v Moravskoslezském kraji provádí těchto zákroků nejvíce, celkem 305 osob, v roce 2014 bylo odoperovaných pacientů již 400. V roce loňském pak třinečtí lékaři provedli zákrok u téměř 600 pacientů.

Celý článek


Díky speciálnímu projektu Polikliniky AGEL a Nemocnice Podlesí se lidem zlepšila arytmie

22.3.2018

Jedinečný projekt s názvem Pohybem proti arytmii, který před dvěma lety zavedla Poliklinika AGEL v Ostravě a třinecká Nemocnice Podlesí, přinesl výborné výsledky. U většiny pacientů, kteří program dokončili, došlo ke zlepšení zdravotního stavu. Projekt byl inspirován zahraničními studiemi, které prokázaly, že změna životosprávy a pravidelná pohybová aktivita má pozitivní vliv na srdeční rytmus.

Celý článek


Vyhrajeme Rákosníčkovo hřiště pro Třinec? Můžeme o tom rozhodnout!

14.2.2018

Atraktivní dětská hřiště buduje už od roku 2012 po celé České republice na základě hlasování veřejnosti společnost Lidl. Jedno z nich by letos mohlo vyrůst i v Třinci, pokud by získalo nejvíce hlasů ve veřejném hlasování.

Celý článek


Nemocnice Podlesí v Třinci koupila dvě nové angiolinky a tři zmodernizovala

13.12.2017

Investice za téměř 31 miliónů korun opět zkvalitnila péči o pacienty třinecké Nemocnice Podlesí, která pořídila dva zcela nové nejmodernější angiologické přístroje. A zároveň další tři zmodernizovala. Modernizace přístrojů, které slouží k vyšetření tepen, snížila radiační dávky pro personál i pacienty o 50 až 70 procent v závislosti na druhu výkonu.

Celý článek


Pacienty s neurologickými obtížemi čeká v Nemocnici Podlesí modernější diagnostika

6.11.2017

Pacienti s neurologickými obtížemi z Třinecka a okolí se mohou nově těšit na modernější i přesnější vyšetření. Nemocnice Podlesí, která je členem skupiny AGEL, zakoupila do své neurologické ambulance nový moderní elektromyograf, který poslouží k diagnostice i léčbě neurologických chorob u všech pacientů s příslušným doporučením lékaře.

Celý článek


Nemocnice Podlesí má čtveřici nových moderních ultrazvuků v Třinci i Ostravě

16.8.2017

Hned čtyři nové ultrazvukové přístroje v hodnotě 6,5 miliónu korun má čerstvě k dispozici Nemocnice Podlesí, člen skupiny AGEL. Moderní přístroje přitom budou sloužit nejen pacientům přímo v třinecké Nemocnici Podlesí, ale i pacientům v Ostravě. Přístroje totiž získaly konkrétně kardiologické ambulance v Nemocnici Podlesí a v MephaCentru v Ostravě-Porubě, neurologická ambulance v Nemocnici Podlesí a také oddělení intervenční radiologie nemocnice.

Celý článek


Pacientům v Nemocnici Podlesí zpestří pobyt dobrovolníci s kávou

31.7.2017

Pobyt v Nemocnici Podlesí budou nově pacientům zpříjemňovat dobrovolníci s kávou. Novinkou, která byla nedávno zavedena, je projekt „SetKavárna“, v jehož rámci dobrovolníci z řad studentů docházejí pravidelně do nemocnice a nabízejí pacientům kávu přímo na odděleních. Nový projekt je realizován na odděleních Centra cévní a miniinvazivní chirurgie, a to díky spolupráci Gymnázia v Třinci a mezinárodní humanitární organizace ADRA.

Celý článek


Nemocnice Podlesí otevřela novou kardiologickou ambulanci v Karviné

26.6.2017

Pacienti se srdečními obtížemi, nemocemi srdce nebo po infarktu myokardu mohou využívat nově otevřené ambulance v Karviné. Třinecká Nemocnice Podlesí, člen skupiny AGEL, otevřela v prostorech Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj novou kardiologickou ambulanci, kterou mohou zájemci využívat tři dny v týdnu dopoledne i odpoledne.

Celý článek


Na kardiochirurgických sálech Nemocnice Podlesí jsou již na parné léto připraveni

16.5.2017

Na teplé letní počasí jsou již připraveni na kardiochirurgických operačních sálech třinecké Nemocnici Podlesí, která je členem skupiny AGEL. Pracoviště byla vybavena novou samostatnou chladicí jednotkou v hodnotě 1,2 miliónu korun, která sálovému personálu zajistí příjemné teploty vzduchu i při těch největších parnech. Vyšší komfort při práci zajišťují kardiochirurgům rovněž nová operační světla v hodnotě 700 tisíc korun.

Celý článek


Za pacienty Nemocnice Podlesí nově docházejí dobrovolníci z organizace ADRA

4.5.2017

Volnočasové aktivity pro hospitalizované nemocniční pacienty v Česku obecně chybí. Příjemným zpestřením proto mohou být zejména návštěvy dobrovolníků, kterých se nově dočkají například i pacient Nemocnice Podlesí, člena skupiny AGEL. Na zdejší chirurgické oddělení dochází dva dobrovolníci, kteří si se zájemci chodí povídat, hrát deskové hry nebo jim třeba čtou. Cílem spolupráce Nemocnice Podlesí a dobrovolnické organizace ADRA je zajistit zájemcům možnost odreagování a sociálního kontaktu i v rámci pobytu v nemocnici.

Celý článek


Nemocnice Podlesí zve zájemce na osvětu ohledně hygieny rukou

28.4.2017

Pátý květen patří tradičně oslavám Dne hygieny rukou, který vyhlašuje Světová zdravotnická organizace WHO. K oslavám se připojují i zdravotnická zařízení napříč kontinenty a výjimkou letos nebude ani Nemocnice Podlesí v Třinci, která je členem skupiny AGEL. Osvětová akce pro širokou veřejnost proběhne již ve čtvrtek 4. května v přízemí ambulantní části nemocnice, kde budou pro zájemce připraveny ukázky správného mytí a dezinfekce rukou i informativní osvěta ohledně rizika přenosu infekcí. Připravena bude také speciální UV lampa, která dokáže odhalit i nedostatečně umytá místa.

Celý článek


Nemocnice Podlesí v Třinci vyměnila část oken a modernizuje také interiéry

8.3.2017

Nová moderní plastová okna si nově užívají pacienti a zaměstnanci kardiologického a chirurgického oddělení Nemocnice Podlesí v Třinci, která je členem skupiny AGEL. Proměnou prošla také ambulantní část nemocnice, kde byly v prvním a třetím podlaží kompletně vyměněny podlahy. A stavební práce i nadále pokračují.

Celý článek


Ve spolupráci s organizací Adra hledáme dobrovolníky

15.2.2017

Nemocnice Podlesí a.s. ve spolupráci s organizací Adra hledá dobrovolníky, kteří by se o svůj volný čas podělili s nemocnými a chtěli jim zpříjemnit čas strávený v nemocnici.

Celý článek


Nemocnice Podlesí získala unikátní laparoskopickou věž

13.1.2017

Nemocnice Podlesí se může pochlubit zcela novou 3D laparoskopickou věží Einstein Vision. Během zákroků používají lékaři speciální 3D brýle, díky kterým vidí obraz operované oblasti reálněji než dosud. Pomocí nejmodernější laparoskopické věže současnosti chirurgové nemocnice operují zejména břišní kýly nebo žlučníky. Nemocnice Podlesí je druhou nemocnicí v Moravskoslezském kraji a první ve zdravotnických zařízeních skupiny AGEL, která tento moderní přístroj vlastní. Moderní laparoskopická věž, která nahradila starší typ, přišla na více než tři milióny korun.

Celý článek


Práce kaplanky je okolo Vánoc náročnější. Na pacienty doléhá samota více než jindy

12.12.2016

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Ne každý ale může o vánočních svátcích být doma se svými blízkými. V takových případech pak více než kdy jindy přichází smutek a tíživé myšlenky. Své o tom ví i Yvona Guznarová, nemocniční kaplanka nemocnic Český Těšín a Nemocnice Podlesí, které jsou členy skupiny AGEL. Za nemocničními pacienty dochází už dlouhých deset let a právě v předvánočním a vánočním období vždy více než jindy vnímá potřebu druhých nebýt sám.

Celý článek


Na srdce a cévy si již poosmnácté posvítí třinecký Kardioden

9.11.2016

Nejnovější poznatky ohledně léčby kardiovaskulárních onemocnění si budou již poosmnácté vyměňovat zdravotníci na odborné konferenci Kardioden, která letos proběhne ve středu 9. listopadu v hotelu Vitality ve Vendryni. Akci pořádá již tradičně Nemocnice Podlesí, člen skupiny AGEL, pod záštitou Vzdělávacího a výzkumného institutu AGEL.

Celý článek


V novém informačním okénku Nemocnice Podlesí získají pacienti rady i pomoc

27.9.2016

Pátrání po vhodném lékaři, hledání ambulancí, složité zjišťování kontaktů, provozní doby či dalších informací – tomu všemu už je v třinecké Nemocnici Podlesí, která je členem skupiny AGEL, konec. Nemocnice totiž právě v těchto dnech zprovoznila ve vestibulu nemocnice nové informační okénko, ve kterém kvalifikovaná všeobecná sestra příchozím radí nejen ohledně umístění ambulancí a provozu, ale nabízí i odborné rady při potížích. Každý, kdo trpí nějakými obtížemi, tedy může přijít k okénku a získat odborné rady ohledně vhodné léčby. Nevidomým navíc nabízí i osobní asistenci.

Celý článek


Infarkt ohrožuje stále mladší ročníky. V Nemocnici Podlesí hospitalizovali i třicátníka

23.9.2016

Infarkt myokardu je život ohrožující stav, který nejčastěji spojujeme se staršími lidmi. V dnešní době toto pravidlo ale zdaleka již neplatí. V důsledku nezdravého stravování, nedostatku pohybu, stresu a nezdravého životního stylu ohrožuje infarkt myokardu stále častěji i mladé lidi. V třinecké Nemocnice Podlesí, která je členem skupiny AGEL, již s touto srdeční obtíží hospitalizovali několik nemocných mladších třiceti let.

Celý článek


V Nemocnici Podlesí vyšetřují pacienty novým ultrazvukem

12.8.2016

Komplexní kardiovaskulární centrum Nemocnice Podlesí, která je členem skupiny AGEL, získalo nový ultrazvuk. Nový přístroj v hodnotě 4,2 miliónů korun lékaři využívají k vyšetření srdce, ale i měkkých tkání a cévního systému. Vyšetření budou díky modernímu vybavení ještě přesnější.

Celý článek


Nadměrného pocení zbavují v Nemocnici Podlesí miniinvazivní operací

5.8.2016

Zhruba deset pacientů podstoupí každoročně v Nemocnici Podlesí v Třinci, která je členem skupiny AGEL, zákrok zbavující od nadměrného pocení. Nemocnice je jediným pracovištěm v Moravskoslezském kraji, které se problematikou odstranění nadměrného pocení miniinvazivní chirurgickou cestou dlouhodobě zabývá, a to více než deset let.

Celý článek


Pacienti Nemocnice Podlesí mohou nově využít služby kaplanky

20.7.2016

V rámci rozšíření nabídky služeb pro pacienty navázala Nemocnice Podlesí nově spolupráci s kaplankou paní Ywonou Guznarovou, která bude k dispozici všem pacientům i jejich rodinám. Nemocniční kaplanka, která má několikaleté zkušenosti z Nemocnice Český Těšín, bude pacientům a jejich blízkým k dispozici jeden den v týdnu, a to k rozhovorům, naslouchání či pro poskytnutí psychické podpory podle individuálních přání nemocného.

Celý článek


Zaměstnanci Nemocnice Podlesí se setkali s daviscupovým týmem

12.7.2016

Díky partnerství českého daviscupového týmu se skupinou AGEL měli v pondělí špičkoví zaměstnanci Nemocnice Podlesí možnost navštívit trénink českých tenistů, nahlédnout do zázemí WERK ARENY a setkat se s některými členy týmu.

Celý článek


Lidé s kardiovaskulárními onemocněními by měli být v létě obezřetnější, varují lékaři Nemocnice Podlesí

29.6.2016

Léto a s ním spojené letní dovolené představují pro většinu lidí tu nejpříjemnější část roku. Lidé s kardiologickými a cévními obtížemi by však právě v tomto období měli být nejobezřetnější. Právě horké letní období a aktivní trávení dovolených totiž u pacientů s kardiovaskulárními onemocněními může vyvolat vážné zdravotní obtíže.

Celý článek


Chodby Nemocnice Podlesí krášlí kresby talentovaného handicapovaného kreslíře Miroslava Konderly

23.6.2016

Unikátní trojrozměrné kresby dopravních prostředků a historických staveb v současnosti zútulňují chodby Nemocnice Podlesí, která je členem skupiny AGEL. Výtvarná díla talentovaného handicapovaného kreslíře Miroslava Konderly zde slouží k vytvoření příjemnějšího prostředí pro pacienty i personál, ale zároveň jsou i prostředníkem k dobročinným aktivitám. Každý z obrázků je totiž možné „adoptovat“ a přispět tak na charitativní účely.

Celý článek


Nemocnice Podlesí má trojici nových výtahů za tři milióny korun

17.6.2016

Pacienti Nemocnice Podlesí, stejně jako její zaměstnanci či návštěvníci, mají nově k dispozici modernější a spolehlivější výtahy. Trojice nových výtahů v hodnotě přes tři milióny korun slouží k přepravě osob i transportu stravy na lůžková oddělení nemocnice. Pro pacienty a zaměstnance znamenají nové výtahy vyšší komfort, příjemnější prostředí i lepší bezpečnost při přepravě na jednotlivá oddělení.

Celý článek


Jedinečný projekt Nemocnice Podlesí a ostravské POLIKLINIKY AGEL pomáhá lidem zbavit se arytmie

10.6.2016

Pohybem proti arytmii – tak se nazývá jedinečný projekt Nemocnice Podlesí a ostravské POLIKLINIKY AGEL, do kterého se mohou lidé hlásit od počátku letošního roku. Cílem rok trvajícího bezplatného programu je ústup srdečního onemocnění a celkové zlepšení zdravotního stavu. První klienti, kteří do projektu vstoupili již v lednu tohoto roku, na sobě zlepšení zdravotního stavu pozorují již nyní.

Celý článek


Nemocnice Podlesí zavedla novou šetrnější metodu léčby křečových žil

30.5.2016

Křečové žíly postihují v dospělém věku až 50 procent populace. V Centrum cévní a miniinvazivní chirurgie Nemocnice Podlesí, která je členem skupiny AGEL, každoročně operují téměř 500 pacientů s varixy dolních končetin, což je vůbec nejvíce v Moravskoslezském kraji a v rámci republiky se tak pracoviště také řadí k absolutní špičce. Třinečtí lékaři neustále rozvíjí současné trendy v léčbě tohoto onemocnění a v těchto dnech pacientům nabídli novou metodu léčby křečových žil.

Celý článek


Nemocnice Podlesí v Třinci pořádá desátý ročník kardiologické konference Srdce na dlani

6.5.2016

Téměř tři stovky zdravotnických pracovníků z celého Moravskoslezského kraje se sjedou ve středu 11. května do třineckého kulturního domu Trisia. Proběhne zde totiž jubilejní desátý ročník kardiologické konference Srdce na dlani, kterou každoročně pořádá Nemocnice Podlesí, člen skupiny AGEL. Tematicky bude tentokrát konference zaměřena na osobnost pacienta a zdravotníka, jejich vztah i rozličné roviny obtíží, se kterými se během léčby oba setkávají.

Celý článek


Kvalitnější zobrazení i provedení složitějších výkonů umožňuje nové vybavení v Nemocnici Podlesí

14.4.2016

Kvalitnější zobrazení i možnost provedení složitějších výkonů poskytuje lékařům Nemocnice Podlesí, která je členem skupiny AGEL, nové moderní rentgenové C rameno. Přístroj v hodnotě 4,8 miliónů korun byl pořízen na oddělení Intervenční radiologie, kde slouží při zákrocích u pacientů s bezprostředním ohrožením ztráty končetiny.

Celý článek


Nová cévní a endokrinologická ambulance slouží pacientům v Nemocnici Podlesí

1.4.2016

Nemocnice Podlesí, která je členem skupiny AGEL, otevřela dvě nové ambulance – angiologickou (cévní) a endokrinologickou. Pacienti se tak díky rozšíření péče dočkají časnějších objednacích termínů. Nová angiologická ambulance se zaměřuje na komplexní péči o pacienty s onemocněním tepen a žil. Endokrinologická ambulance zajistí péči o nemocné s onemocněním štítné žlázy a dalších chorob žláz s vnitřní sekrecí.

Celý článek


Zrušení zákazu návštěv

24.3.2016

Dne 24.3.2016 byl rozhodnutím ředitele Nemocnice Podlesí a.s. zrušen zákaz návštěv v celé nemocnici.

Celý článek


V Nemocnici Podlesí pomáhají prostřednictvím PET víček handicapovanému chlapci

8.3.2016

Víčka z PET lahví mohou i pomáhat – to dobře vědí nejen zaměstnanci, ale i pacienti a návštěvníci Nemocnice Podlesí, která je členem skupiny AGEL. V třinecké Nemocnici Podlesí už jich nasbírali více než 270 kilogramů, a to s jediným cílem – pomoci osmiletému handicapovanému Petříkovi k získání finančních prostředků na nákup nového invalidního vozíčku.

Celý článek


Zákaz návštěv na vybraných odděleních

7.3.2016

Vzhledem k celkovému poklesu nemocnosti, ale nárůstu chřipek v rámci ARI, ředitel nemocnice vyhlašuje ZÁKAZ NÁVŠTĚV na odděleních intenzívní péče ( KJ, ARO, RES, KCH JIP).

Celý článek


Stále trvající zákaz návštěv na ARO

19.2.2016

Z důvodu zvýšeného výskytu chřipkových onemocnění v kraji v tomto období nejsou i nadále povoleny návštěvy na oddělení ARO.

Celý článek


Jako jedno z mála zařízení na Moravě je Nemocnice Podlesí schopna pečovat o komplikované případy chřipky

16.2.2016

Moravskoslezský kraj aktuálně čelí rostoucí epidemii chřipky. Toto onemocnění se šíří především kapénkovou formou při kýchání, kašlání a smrkání. U osob se zhoršeným zdravotním stavem a oslabenou imunitou může mít komplikovaný průběh. Mezi nejčastější komplikace patří zápal plic a následné respirační selhání, kdy funkci plic musí podpořit umělá plicní ventilace. Jako jedno z mála zařízení na Moravě poskytuje Nemocnice Podlesí léčbu metodou ECMO, kdy okysličování krve musí zajistit mimotělní systém.

Celý článek


Zákaz návštěv na anesteziologicko-resuscitačním oddělení (ARO)

8.2.2016

Dne 8. února 2016 byl ředitelem Nemocnice Podlesí a.s. vyhlášen zákaz návštěv na anesteziologicko-resuscitačním oddělení (ARO).

Celý článek


Pacienti Nemocnice Podlesí jsou díky nové recepci odbavováni rychleji

26.1.2016

Rychlejší odbavení pacientů, snadná dostupnost informací a větší systematičnost. To jsou hlavní výhody nové recepce na kardiologické a arytmologické ambulanci Nemocnice Podlesí, která je členem skupiny AGEL. Kromě nového systému provozu navíc nová recepce pacientům přinese i estetičtější prostředí a modernější servis.

Celý článek


Zdravotníci Nemocnice Podlesí budou v pohotovosti i přes Vánoce

22.12.2015

Zatímco většina z nás bude trávit Štědrý den u pohádek a v kruhu nejbližší rodiny, někteří lidé oslaví Vánoce prací. Své o tom ví i zdravotníci Nemocnice Podlesí, která je členem skupiny AGEL. Ti budou v nemocnici pacientům k dispozici nonstop.

Celý článek


Jako první na Moravě si pan Miroslav nechal léčit srdeční arytmii pomocí alkoholu

17.12.2015

Lékaři třinecké Nemocnice Podlesí, která je členem skupiny AGEL, mohou u pacientů, které trápí porucha srdečního rytmu, nově řešit zdravotní obtíže pomocí alkoholové terapie. Speciální metodu založenou na aplikaci koncentrovaného ethanolu zde provedli v letošním roce jako vůbec první na Moravě a ve Slezsku, a to v rámci léčby fibrilace síní. Prvním pacientem, který zákrok podstoupil, byl pan Miroslav Bittala z Prostějovska.

Celý článek


Nejlepší nemocnicí v Moravskoslezském kraji je třinecká Nemocnice Podlesí

27.11.2015

I v letošním roce hodnotili pacienti v rámci ankety nezávislého sdružení Health Care Institute (HCI) své zkušenosti se zdravotnickými zařízeními. Jako vůbec nejlepší v Moravskoslezském kraji z pohledu hospitalizovaných i ambulantních pacientů byla v anketě vyhodnocena třinecká Nemocnice Podlesí, která je členem skupiny AGEL. Nemocnice uspěla také v celorepublikovém měřítku, kde obsadila v kategorii hodnocení z pohledu hospitalizovaných pacientů krásné třetí místo.

Celý článek


Kardioden se letos zaměří na onemocnění chlopní, srdeční arytmie a mozkovou příhodu

3.11.2015

Již sedmnáctý ročník odborné vzdělávací akce Kardioden pořádá Nemocnice Podlesí, člen skupiny AGEL. Konference proběhne ve středu 4. listopadu v hotelu Vitality ve Vendryni a zúčastní se jí na 600 odborníků z řad lékařů a sester. Součástí přednáškového programu budou i v letošním roce video-vstupy přímo z operačních sálů.

Celý článek


Děti na Slovensku se naučily díky Nemocnici Podlesí základy první pomoci a techniku správného mytí rukou

15.9.2015

Žaludeční a střevní infekce, ale také chřipka nebo zápal plic jsou nemoci, jejichž původci se přenášejí nesprávnou hygienou a celosvětově mají na svědomí životy milionů dětí i dospělých. Prevence je přitom jednoduchá – pořádně si umýt ruce mýdlem. Zdravotnice Nemocnice Podlesí, která je členem skupiny AGEL, proto pravidelně vyrážejí školit nejohroženější skupinu – děti. Naposledy navštívily základní školu v obcích Svrčinovec a Skalité na Slovensku, kde žáky učily také základům poskytování první pomoci.

Celý článek


2. kolo výběrového řízení na rezidenční místa v oborech specializačního vzdělávání nelékařů

31.8.2015

Nemocnice Podlesí a.s., Konská 453, 739 61 Třinec, vyhlašuje 2. kolo výběrového řízení na rezidenční místa v oborech specializačního vzdělávání nelékařů.

Celý článek


Bezpečnost na příjmovém oddělení Nemocnice Podlesí zajistí elektronické náramky

15.8.2015

Příjmové oddělení Nemocnice Podlesí, která je členem skupiny AGEL, je bezpečnější díky elektronickým náramkům, které má nově k dispozici personál nemocnice. Bezpečnostní náramky umožňují stiskem jediného tlačítka zalarmovat další zaměstnance a v případě potřeby či naléhavé situace je okamžitě přivolat. Novinku ocení jak zaměstnanci, tak i samotní pacienti. Opatření je dalším krokem ke zvyšování bezpečnosti, na kterou se Nemocnice Podlesí dlouhodobě zaměřuje.

Celý článek


Nemocnice Podlesí zrekonstruovala zahradní posezení pro pacienty

20.7.2015

Pacienti Nemocnice Podlesí, člena skupiny AGEL, se mohou těšit z pohodlnějšího a vzhlednějšího zahradního posezení kavárny a jídelny. Nemocnice investovala do celkové obnovy venkovního prostoru a výsledkem jsou nové dlažby, zabudované slunečníky nebo také nový plot. Pacientům i návštěvníkům rekonstrukce umožní pohodlnější pohyb i příjemnější prostředí pro chvíle strávené na čerstvém vzduchu.

Celý článek


Výběrové řízení na rezidenční místa

14.7.2015

Nemocnice Podlesí a.s., Konská 453, 739 61 Třinec, vyhlašuje 1. kolo výběrového řízení na rezidenční místa v oborech specializačního vzdělávání nelékařů.

Celý článek


Nemocnice Podlesí zve již pošesté zdravotníky na RANDE

9.6.2015

Nemocnice Podlesí, člen skupiny AGEL, pořádá v termínu od 11. do 12. června odbornou konferenci RanDe 2015 zaměřenou na léčbu nehojících se ran a kožních defektů. Šestý ročník akce s mezinárodní účastí proběhne v hotelu Vitality ve Vendryni a je určen všem zdravotníkům, kteří se při výkonu své profese zabývají problematikou hojení ran a ošetřováním nehojících se vředů. Letošní ročník konference se bude konat pod patronací Evropské asociace pro léčbu ran (EWMA), která zde představí své nejnovější doporučené postupy v péči o pacienty s ránou v domácím prostředí.

Celý článek


Nemocnice Podlesí maximalizuje bezpečnost – pacienty nově chrání bezpečnostní pásy

4.5.2015

Nemocnice Podlesí, člen skupiny AGEL, zavedla nové opatření zajišťující ještě vyšší bezpečnost pacientů. Jedná se o instalaci bezpečnostních pásů na vozíky sloužící k transportu pacientů, díky kterým je riziko pádu téměř nulové.

Celý článek


Odborníci na cévní chirurgii a intervenční radiologii se sejdou u příležitosti 20. výročí Vaskulárního centra Nemocnice Podlesí

20.4.2015

Specialisté na cévní chirurgii a intervenční radiologii z celého Česka a Slovenska se sejdou ve čtvrtek 23. dubna ve vendryňském Hotelu Vitality. Důvodem je konání vzdělávací akce a přátelského setkání odborníků při příležitosti dvacátého výročí činnosti Vaskulárního centra, které je součástí Nemocnice Podlesí, člena skupiny AGEL.

Celý článek


Speciální tablet nově pomáhá v Nemocnici Podlesí v komunikaci s neslyšícími pacienty

23.1.2015

Zdravotníkům Nemocnice Podlesí, která je členem skupiny AGEL, nově pomáhá při komunikaci s neslyšícími pacienty tablet. Nové vybavení zprostředkovává tlumočení do znakového jazyka on-line „na dálku". Nemocnice má možnost využívat tuto novou službu díky projektu ,,Bezbariérová nemocnice i pro neslyšící klienty s využitím moderních technologií“.

Celý článek


Nemocnice Podlesí se stane ještě bezpečnější nemocnicí

12.12.2014

Nemocnice Podlesí, člen skupiny AGEL, vyhodnotila soutěž „Pomozte nám vytvořit bezpečnější Nemocnici Podlesí“. V rámci soutěže, která byla vyhlášena letos na jaře, obdržela nemocnice celkem 10 návrhů, z nichž tři byly oceněny finanční odměnou. Nejlepší nápady, které přicházely ze strany zaměstnanců i veřejnosti, již nemocnice začala realizovat.

Celý článek


Maximální přesnost a menší rizika – nová náhrada srdeční chlopně posouvá českou kardiologii zase o krok dál

1.12.2014

Lékaři Nemocnice Podlesí, která je členem skupiny AGEL, dnes jako první v České republice implantovali zcela novou generaci náhrady srdeční chlopně, která operatérům umožňuje provést zákrok precizněji než kdykoliv předtím. Pacienti s nejčastěji operovanou srdeční vadou – aortální stenózou – se tak budou moci mnohem častěji vyhnout velké chirurgické operaci srdce, kterou bude u více pacientů možné nahradit metodou TAVI. Ta je podstatně bezpečnější, výrazně méně bolestivá a ve spojení s dnes poprvé použitým typem chlopně představuje významný pokrok v dlouhodobém trendu kardiologie – odklonu od velkých chirurgických operací směrem k šetrnějším miniinvazivním zákrokům.

Celý článek


Nejlepší nemocnicí v Česku je třinecká Nemocnice Podlesí

27.11.2014

Třinecká Nemocnice Podlesí, člen skupiny AGEL, se opět stala nejlepším zdravotnickým zařízením v České republice a v rámci ankety nezávislého sdružení Health Care Institute (HCI) obsadila první příčku v absolutním pořadí. Nemocnice získala prvenství v této anketě již potřetí, přičemž letos se do projektu zapojilo 156 nemocnic.

Celý článek


Onemocnění srdce budou tématem již tradiční konference Kardioden

3.11.2014

Kardiovaskulární choroby stojí na prvním místě v příčinách úmrtí současné západní civilizace. Nemocnice Podlesí v Třinci, člen skupiny AGEL, proto pravidelně organizuje vzdělávací akci s názvem Kardioden, který se této problematice věnuje. Na letošní již 16. ročník odborné konference se sjede přes 700 odborníků z řad lékařů a sester z celé České republiky. Konference se uskuteční ve středu 5. listopadu v Hotelu Vitality ve Vendryni.

Celý článek