Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Malovaná rozkvetlá louka vítá pacienty na příjmu Nemocnice Podlesí ve Třinci

8.7.2019

Louka plná pestrobarevných květů na zdi Ambulance příjmového oddělení nově vítá pacienty v Nemocnici Podlesí v Třinci, která je členem skupiny AGEL. Velkoplošnou malbu namalovaly děti ze Základní umělecké školy Třinec v rámci celkové modernizace ambulance, která denně odbaví více než čtyři desítky případů. Pacienti si nápad pochvalují a cítí se v nově zařízené ambulanci příjemně.

Nemocnice Podlesí přistoupila na netradiční výmalbu a oslovila uměleckou školu. „Chtěli jsme vytvořit důstojné prostředí, které zpříjemní pacientům vstup do nemocnice, navodí veselou náladu, rozptýlí obavy a vytvoří přátelskou atmosféru. Spolu s novým vybavením, barevně sladěnými sedačkami i doplňky se to povedlo,“ pochvaluje si modernizaci ambulance staniční sestra příjmového oddělení Nemocnice Podlesí Mgr. Martina Majáková, která se denně setkává s nadšenými reakcemi pacientů.

Třináct dětí z výtvarného kroužku třinecké umělecké školy malovalo motiv jen dva dny. „Nejprve lehce tužkou předkreslila návrh Mgr. Markéta Hlavničková, paní učitelka výtvarného kroužku, ale celé barevné provedení malovaly děti ve věku patnáct až sedmnáct let. Potřebné vybavení, štětce i barvy si přinesly děti přímo ze školy,“ popisuje průběh výmalby staniční sestra Majáková.

Ambulance příjmového oddělení ve Třinci ročně odbaví více než čtrnáct tisíc pacientů a patří k nejvytíženějším oddělením Nemocnice Podlesí. Stálým používáním již dosavadní vybavení nesplňovalo estetické ani funkční požadavky oddělení, proto Nemocnice Podlesí přistoupila k modernizaci prostor zvyšující komfort pacientů, na kterou se dlouhodobě zaměřuje.

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: