Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Infarkt ohrožuje stále mladší ročníky. V Nemocnici Podlesí hospitalizovali i třicátníka

23.9.2016

Infarkt myokardu je život ohrožující stav, který nejčastěji spojujeme se staršími lidmi. V dnešní době toto pravidlo ale zdaleka již neplatí. V důsledku nezdravého stravování, nedostatku pohybu, stresu a nezdravého životního stylu ohrožuje infarkt myokardu stále častěji i mladé lidi. V třinecké Nemocnice Podlesí, která je členem skupiny AGEL, již s touto srdeční obtíží hospitalizovali několik nemocných mladších třiceti let.

„V poslední době skutečně zaznamenáváme infarkt myokardu i u mladších osob. Naposledy se během letošního léta jednalo například o pacienta s ročníkem narození 1981, tedy ve věku teprve 35 let. Ohroženější jsou jednoznačně lidé s cukrovkou, obézní, kuřáci, nebo lidé, u kterých se infarkt vyskytuje již v rodinné anamnéze,“ vysvětluje MUDr. Marian Branny, Ph.D., vedoucí lékař Kardiocentra a primář kardiologického oddělení Nemocnice Podlesí.

„Infarkt se typicky projevuje tlakem anebo bolestmi na hrudi, slabostí či nevolností. Ještě před samotným vznikem infarktu se může objevovat úzkost, pocit únavy a zadýchávání, pocení a námahová nevýkonnost,“ jmenuje MUDr. Marian Branny a pokračuje: „Pokud se některý z výše uvedených příznaků objeví, lidé by měli pro jistotu vždy vyhledat praktického lékaře, který rozhodne, zda je potřeba odeslat nemocného do Kardiocentra.

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: