Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

XXI. Kardioden přivítá přední odborníky kardiologie

1.11.2019

Špičkoví lékaři představí nejnovější trendy z kardiologie, vaskulární intervence a kardiochirurgie na konferenci XXI. Kardioden. Odborné setkání věnované problematice kardiovaskulárních chorob pořádá Komplexní kardiovaskulární centrum Nemocnice Podlesí, člen skupiny AGEL. Odborná konference se koná ve středu 6. listopadu v Hotelu Vitality ve Vendryni.

Kardiovaskulární onemocnění zůstávají v rozvinutých zemích hlavní příčinou úmrtí. Jejich negativní socioekonomický dopad je zřejmý. „Letošní odborné setkání bude hovořit jak o velmi praktických aspektech péče o pacienty s onemocněním kardiovaskulárního systému, tak o nejmodernějších možnostech léčby. Na druhou stranu je chronicky známé, že nejefektivněji vynaložené prostředky ve zdravotnictví jsou prostředky věnované na prevenci. To rozhodně platí i u kardiovaskulárních onemocnění, kde zásadní je přístup pacienta a jeho snaha o zdravý životní styl,“ říká MUDr. Libor Škňouřil, Ph.D., vedoucí lékař Komplexního kardiovaskulárního centra Nemocnice Podlesí a garant XXI. Kardiodne.

Se svými zkušenostmi a poznatky vystoupí v přednáškové sekci, která obsahuje tři bloky, přední odborníci z oboru. Úvodní blok zdůrazňuje posluchačům preventivní kardiologii. „Jak má pacient dosáhnout zdravého životního stylu a že to nemusí být nikterak náročné, nám poví náš host doc. MUDr. Vladimír Tuka, Ph.D. z kliniky kardiologie a anigiologie 1. LF UK a VFN v Praze. Druhý host, MUDr. Radka Nágelová, diabetoložka Polikliniky AGEL Ostrava pak zdůrazní jak prevenci, tak optimální léčbu nejrizikovější skupiny kardiaků, tzn. pacientů s cukrovkou,“ představuje hosty konference MUDr. Libor Škňouřil, Ph.D.

Účastníci konference uslyší spoustu zajímavých přednášek, zařazeny budou rovněž živé kazuistické vstupy. „Většinu témat si připravili naši lékaři, kteří se řadí ke špičkám v oboru. Patří k nim například MUDr. Martin Pleva, Ph.D., a jeho přenáška Myokardiální fibróza jako rizikový faktor, nebo prim. MUDr. Piotr Branny s příspěvkem Chirurgické metody léčby fibrilace síní, nebo prezentace Řešení patologie hrudní aorty od kolegů MUDr. Martina Urbana a MUDr. Mariana Wierzgoně. Myslím, že hosté se mohou těšit na zajímavý program i na příjemné setkání s oborovými kolegy,“ láká MUDr. Libor Škňouřil, Ph.D.

XXI. Kardioden organizovaný Nemocnicí Podlesí proběhne 6. listopadu od 8 do 16 hodin.

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Radka Miloševská
Email: radka.milosevska@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: