Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Jedinečný projekt Nemocnice Podlesí a ostravské POLIKLINIKY AGEL pomáhá lidem zbavit se arytmie

10.6.2016

Pohybem proti arytmii – tak se nazývá jedinečný projekt Nemocnice Podlesí a ostravské POLIKLINIKY AGEL, do kterého se mohou lidé hlásit od počátku letošního roku. Cílem rok trvajícího bezplatného programu je ústup srdečního onemocnění a celkové zlepšení zdravotního stavu. První klienti, kteří do projektu vstoupili již v lednu tohoto roku, na sobě zlepšení zdravotního stavu pozorují již nyní.

Projekt „Pohybem proti arytmii“ je inspirován zahraničními studiemi, které prokázaly, že změna životosprávy a pravidelná pohybová aktivita má pozitivní vliv na srdeční arytmii. „Vzhledem k tomu, že jsme nadregionální centrum a naši pacienti k nám přicházejí i ze vzdálenějších regionů, je velkou výhodou, že lidem můžeme nabídnut účast v programu jak v Třinci, tak na ostravské poliklinice,“ uvedl kardiolog z Nemocnice Podlesí MUDr. Radek Neuwirth.

První klienti, kteří se projektu účastní již od počátku letošního roku, na sobě již dnes pozorují pozitivní změny. V celé skupině došlo ke snížení hmotnosti v průměru o dva kilogramy, individuálně ke zvýšení kondičních parametrů a k ústupu zdravotních potíží.

Každý účastník programu projde na začátku komplexním vyšetřením, včetně sedmidenního pozorování pomocí speciálního mobilního EKG, tzv. LOOP rekordéru, který zaznamenává srdeční aktivitu po celý týden. „Poté se mohou klienti začít věnovat pohybovým aktivitám, jednou týdně individuálně a jednou týdně v rámci skupinového cvičení. Vždy pod dohledem fyzioterapeuta, a to nejen v tělocvičně, ale také venku,“ vysvětluje interní lékařka a ředitelka ostravské POLIKLINIKY AGEL MUDr. Bogna Jiravská-Godula.

Cílem je postupně zlepšit funkce srdce i plic, a tak i celkovou kardiorespirační zdatnost, která je dle studií prevencí před vznikem fibrilace síní. Pro ústup potíží je třeba upravit celkový životní styl – zbavit se kouření, zredukovat hmotnost, vyvarovat se zbytečnému stresu. Rovněž v této oblasti dostanou účastníci projektu pomocnou ruku, a to prostřednictvím nutričního terapeuta či přímo psychologa.

Program „Pohybem proti arytmii“ je bezplatný. Zapojit se může i nyní každý s diagnózou fibrilace síní a chutí změnit svůj životní styl. Stačí se obrátit na interní ambulanci POKLINIKY AGEL Ostrava na telefonním čísle 595002652/651 a v Třinci na arytmologickou ambulanci Nemocnice Podlesí na čísle 558 304 425.

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: