Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Ostrava má špičkovou kardiologickou péči specialistů z Podlesí. V Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice vzniklo pracoviště jednodenní kardiologie

20.7.2021

Pacientům nejen z krajské metropole slouží v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice nové specializované pracoviště jednodenní kardiologie, ve kterém zkušení odborníci z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí provedou v první etapě provozu až 600 operací ročně, zejména diagnostické koronarografie a perkutání angioplastiky.

Z důvodu stárnutí populace má problémy ze srdcem stále větší okruh lidí a třinecká nemocnice v Podlesí je v regionu největším a nejkomplexnějším poskytovatel kardiologické péče. „Značná část našich pacientů za námi dojíždí z Ostravska a vytvoření detašovaného pracoviště v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice je tak krokem, jak pacientům zlepšit jejich komfort. Jsme jim blíže a tím jsme pro ně dostupnější,” říká na úvod kardiolog a předseda představenstva Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí MUDr. Radek Neuwirth, MBA. „Mezi všemi komplexními kardiovaskulárními centry v České republice zastáváme exkluzivní postavení v mnohých specializacích. V Podlesí provádíme například nejvíce koronarografií a koronárních angioplastik nebo korekcí chlopenních vad řešených zavedením umělých chlopní. Pacientům tak nabízíme jedno z nejširších portfólií kardiologické a kardiochirurgické péče v republice přesahující možnosti nejbližších kardiologických pracovišť. A takovou péči si pacienti v Ostravě zaslouží,” má jasno předseda představenstva.

Specializované pracoviště je zcela nové po stavební i technické stránce. V areálu nemocnice ve Vítkovicích v pavilonu G vznikla ideální jednodenní kardiologická jednotka spojená s novými kardiologickými ambulancemi. Nejzkušenější pracovníci z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí zde od začátku července provádí pacientům diagnostikou koronarografii a v případě odhalení závažného postižení věnčité tepny pokračují angioplastikou, tedy opravením zúženého místa v tepně pomocí balónku a stentu. „Dále zde provádíme základní arytmologické intervence ve smyslu výměny kardiostimulátoru a implantabilního defibrilátoru. Výhledově se bude centrum ve Vítkovicích rozrůstat. Doplníme diagnostiku chlopenních vad a rozšíříme nabídku kardiologických intervencí v arytmologii. S nově pořízenou magnetickou rezonancí ve Vítkovické nemocnici tak nabízíme opravdu velmi komplexní nabídku kardiologické péče,” popisuje spektrum nových zdravotních služeb ve Vítkovicích MUDr. Radek Neuwirth s tím, že v první etapě komplexní tým z Podlesí plánuje ošetřit v jednodenním provozu 500 až 600 pacientů za rok, dominantně v diagnostických koronarografiích a perkutáních angioplastikách.   

Rozhodnutí vytvořit pracoviště jednodenní kardiologie přímo v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice je důkazem mimořádně kvalitní spolupráce obou nemocnic přinášející velké skupině pacientů mimořádný benefit. „Spojení zkušeností internistů a angiologů z vítkovické nemocnice se zkušenostmi kardiologů z Třince-Podlesí je pro pacienta velkou výhodou. K dispozici jsou také naši cévní chirurgové a anesteziologové. Navíc nezapomínejme na zázemí, dostupnost laboratoří, lékárny, prostě vše, co dělá nemocnici nemocnicí. Jsme rádi, že se tímto portfolio poskytované péče v naší nemocnici dále rozrůstá a zvyšujeme tímto svoji lukrativnost v regionu,” dodává k nové spolupráci MUDr. Stanislav Jackanin, MBA, předseda představenstva Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice.

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Radka Miloševská
Email: radka.milosevska@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: