Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Spojovatelka

+420 558 304 111
+420 800 177 323

O nemocnici

Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí investovala více než 5 miliónů korun do kompletní renovace a modernizace interiérů

9.3.2022

Vnitřní prostory Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí prošly před nedávnem kompletní renovací interiérů. Více než 40 let staré vybavení vystřídaly nové a moderní prvky. Investice přesahující částku 5 miliónů korun zpříjemní pobyt všem pacientům a návštěvníkům. V rámci rekonstrukce se také zvýšila bezpečnost nejen pacientů, ale i zaměstnanců.

Zhruba tři měsíce trvala renovace a modernizace interiérů Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí. Stavební práce byly zahájeny v závěru roku 2021. Více než 40 let staré vybavení vystřídaly nové, moderní a bezpečnější prvky. „Úpravy se nejvíce dotkly vestibulů. Proběhla demontáž starého dřevěného obložení, nahodily se nové omítky a provedla se výmalba stěn. Nejnáročnější částí celé renovace byla výměna všech původních vstupních dveří na oddělení a ambulance,“ popisuje Rostislav Franek, vedoucí provozně-technického oddělení, který renovaci interiéru plánoval a dohlížel na její zdárné provedení. Zároveň dodává, že během renovace nedošlo k omezení zdravotních služeb, jelikož práce probíhaly především v odpoledních hodinách a o víkendech.

Během renovace se myslelo hlavně na bezpečnost pacientů. Všechny nové vstupní dveře na jednotlivá oddělení jsou vybaveny bezpečnostním kováním, které je možné z vnitřních prostor otevřít i v uzamčeném stavu. Tímto je umožněn bezpečný a rychlý únik osob, například v případě požáru.

Renovace interiérů přinese také úspory celé nemocnici. Náklady na provoz a údržbu zdravotnického zařízení představují velké procento celkových nákladů vynaložených v rámci životního cyklu nemocnice. Velká část provozních nákladů souvisí s energetickou náročností. Díky změnám, kterými nemocnice postupně prošla, od revitalizace exteriéru až po modernizaci interiéru, se podařilo zajistit lepší hospodaření s energiemi a to zejména v období výrazného navýšení sazeb těchto komodit. „Příkladem je současná výměna 650 kusů termoventilů, která v nemocnici zabezpečí požadované stabilní klima během celého zimního období, zvýší komfort jak pacientů, tak i personálů a zároveň efektivně dosáhne finanční úspory za dodávky tepla,“ vysvětluje Rostislav Franek.

Příjemné nemocniční prostředí má velice pozitivní dopad na psychiku pacienta a podporuje proces uzdravování. „Pacienti citlivě vnímají změnu barev, proto jsme se zaměřili na aplikaci jemných odstínů, které podpořily u návštěvníků a klientů pocit pohody a dobré nálady. Snažíme se, aby návštěva nemocnice zbytečně pacienty netraumatizovala a aby co nejméně podléhali pocitům úzkosti a pocitu osamění. Z reakcí a ohlasů klientů soudíme, že se nám tato práce daří,“ říká Ing. Yvona Placzková, MBA, místopředsedkyně představenstva Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí.

V poslední době se nejednalo o jedinou rekonstrukci nemocnice. „V loňském roce jsme investovali více než 5 milionů korun do úprav, údržby a modernizace budov. Mezi nejvýznamnější zakázky patří již výše zmiňovaná výměna dveřních výplní, renovace vestibulů nebo výměna topných těles a ventilů,“ doplňuje Ing. Yvona Placzková, MBA a dodává, že poslední velká revitalizace objektů zdravotnického zařízení proběhla v roce 2019, projekt byl spolufinancován Evropskou unií prostřednictvím Ministerstva průmyslu a obchodu v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK).

Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí plánuje i v letošním roce pokračovat s renovací budov a okolí. Například Kardiologickou ambulanci v Hlučíně čeká obnova antistatické podlahy. V plánu je také kompletní výměna venkovního osvětlení, kdy se částka za renovaci vyšplhá téměř k jednomu milionu korun. „Venkovní osvětlení je na hranici životnosti a neodpovídá dnešním standardům. Výměna za nová LED svítidla je pokračováním modernizace nemocnice s přidanou hodnotou úspory elektrické energie, což je obzvláště v dnešní době žádoucí,“ uzavírá vedoucí provozně-technického oddělení Rostislav Franek.

Zpět

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: