Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Spojovatelka

+420 558 304 111
+420 800 177 323

O nemocnici

V Nemocnici Podlesí pomáhají prostřednictvím PET víček handicapovanému chlapci

8.3.2016

Víčka z PET lahví mohou i pomáhat – to dobře vědí nejen zaměstnanci, ale i pacienti a návštěvníci Nemocnice Podlesí, která je členem skupiny AGEL. V třinecké Nemocnici Podlesí už jich nasbírali více než 270 kilogramů, a to s jediným cílem – pomoci osmiletému handicapovanému Petříkovi k získání finančních prostředků na nákup nového invalidního vozíčku.

Osmiletý Petr po narození onemocněl dětskou mozkovou obrnou, která způsobila, že je zdravotně postižený a mírně retardovaný. K jednoduššímu životu by chlapci pomohl speciálně upravený elektrický vozíček, k jehož získání mu pomáhá i Nemocnice Podlesí - a to právě prostřednictvím sběru víček z PET lahví.

S myšlenkou zavedení sběru víček v Nemocnici Podlesí přišla jako první jedna ze zaměstnankyň, ústavní hygienička Bc. Renata Bieleszová, která se s chlapcem z Frýdku‑Místku náhodně seznámila při procházce se psem. „Petříka jsem si hned zamilovala a od prvního dne jsem přemýšlela, jak mu pomoci,“ popisuje svou motivaci Bc. Renata Bieleszová, která nakonec zajistila distribuci informačních letáčků a v Nemocnici Podlesí spolu s přítelem rozmístila sběrné kontejnery na víčka z PET lahví. Osobně a na vlastní náklady také Renata Bieleszová zajišťuje svoz sesbíraných víček, kterých se doposud v nemocnici podařilo nashromáždit přes čtvrt tuny.

„Ne každý může pomáhat finančně nebo vlastními silami, víčka z PET lahví jsou ale skvělou a dostupnou možností téměř pro každého. Víčka sbíráme již rok a půl a mám radost, že sběr u nás v nemocnici takto ve velkém funguje. Je to sice běh na dlouhou trať, protože k získání nového elektrického vozíčku jich Petřík potřebuje okolo 6 tisíc kilogramů, přesto společnými silami všech zaměstnanců, pacientů i návštěvníků se spolu s dalšími sběrnými místy výrazně přibližujeme cíli. Jménem malého Péti srdečně děkuji všem, kteří se mu takto snaží pomáhat,“ říká Bc. Renata Bieleszová s tím, že ve sběru víček hodlá Nemocnice Podlesí pokračovat i poté, co společně s dalšími třiadvaceti sběrnými místy získá prostředky na nákup vozíčku pro malého Péťu. „Ve sběru budeme zcela jistě pokračovat a prostředky využijeme buď na další podporu Petříka, nebo pro potřeby jiného postiženého dítěte,“ uzavírá Bieleszová.

 

Zpět

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: