Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Kardioden Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí opět přilákal stovky lékařů i sester

10.11.2022

23. ročník oblíbené zdravotnické vzdělávací akce Kardioden přilákal na začátku listopadu do Vendryně na Třinecku 450 odborníků z řad lékařů i nelékařského zdravotnického personálu. Konference, která je tradičně věnovaná problematice kardiovaskulárních onemocnění, letos nově přinesla kromě přednášek i 6 unikátních workshopů, pomocí kterých pořadatelé z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí znovu posunuli úroveň i přínos celé akce.

„Novinkou letošního ročníku bylo celkem šest workshopů, které přilákaly návštěvníky již brzy ráno, před samotným začátkem konference. Místa workshopů přitom byla doslova v obležení, což nás velmi mile potěšilo a jednoznačně je to pro nás signálem, že tento nápad účastníci vítají. Určitě tedy budeme chtít zařadit workshopy do programu i v dalších ročnících,“ komentuje prim. MUDr. Libor Škňouřil, Ph.D., vedoucí lékař Komplexního kardiovaskulárního centra Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí, který byl i garantem celé akce.

V rámci vlastních přednášek zahrnula akce, jejímž pořadatelem je tradičně Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí, například témata komplexního přístupu ke strukturálním onemocněním srdce, akutní kardiologie či jednodenní kardiologie. Přednášky přitom byly pojaty jak v odborném, tak i lehce neformálním stylu, takže byly srozumitelné pro široký okruh diváků a návštěvníci se také hojně zapojovali do diskuzí.

„V rámci workshopů jsme se zaměřili například na punkci cév pod ultrasonografickou kontrolou, sportovce a kardiologii, akutní projevy ischemie myokardu, nebo třeba moderní technologie v Kardiocentru. Právě představení práce Telemedicínského centra Nemocnice-AGEL Třinec Podlesí s možností vyzkoušet si rozšířenou virtuální realitu se přitom těšilo u návštěvníků asi největší oblibě,“ vyjmenovává MUDr. Škňouřil s tím, že právě v případě workshopů byli aktéři mile překvapení zájmem ze strany účastníků a už teď se těší na další ročník, kde se opět budou snažit prakticky přiblížit návštěvníkům různá zákoutí své medicínské praxe.

Akce Kardioden je již 23 let výjimečnou postgraduální vzdělávací akcí, jejímž cílem je seznamovat lékaře se správnými medicínskými postupy, představovat nové metody léčby srdečních onemocnění i posílit spolupráci mezi Kardiocentrem a odesílajícími lékaři. Lékařská sekce je určena kardiologům, internistům, praktickým lékařům a mladým lékařům v přípravě na specializační zkoušku z kardiologie a interny. V rámci nelékařských zdravotnických pracovníků je akce určena zejména pro sestry z kardiologických i kardiochirurgických oddělení, intenzivní péče nebo standardních interních oddělení. „Cílem a zájmem této akce je, aby všichni účastníci našli společnou řeč i cíl a vytvořili jeden tým, který se společně stará o tytéž pacienty. Proto se snažíme na danou problematiku pohlížet z různých úhlů a také stále přinášet nové způsoby sdílení informací,“ uzavírá MUDr. Škňouřil.

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Radka Miloševská
Email: radka.milosevska@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: