Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Spojovatelka

+420 558 304 111
+420 800 177 323

Laparoskopické operace kýl

Kýla je oslabení stěny břišní. Nejčastěji se vyskytuje v oblasti třísel nebo pupku. Jinak se mohou kýly objevit v jizvě po dřívějších operacích, nebo kdekoliv při defektu ve stěně břišní. Oslabenou stěnou břišní či defektem proniká pobřišnice, často i kýlní vak obsahuje i některý z orgánů dutiny břišní, zejména tenké střevo. Zvyšující se nitrobřišní tlak z jakékoliv příčiny pak způsobuje zvětšování kýly a při úzké kýlní brance může dojít k tzv. uskřinutí, které nás nutí k akutní operační revizi.
Na našem pracovišti ,které se může těšit jedním z největších odoperovaných souborů kýl v  České republice provádíme plánované operace kýl laparoskopicky. Výjimečně, pokud pacient není schopen celkové anestezie tak přistupujeme ke klasické plastice. Nejčastěji používáme laparoskopickou plastiku se zavedením speciální síťky na defekt ve stěně břišní. Síťka  překryje oslabené místo břišní stěny a k její fixaci k vnitřní straně břišní stěny používáme speciální klipy nebo speciální lepidlo. Tuto metodu jsme začali používat jako první v naší republice. Některé speciální druhy sítěk vzhledem ke své struktuře fixaci ani nepotřebují.

V určitých případech, zejména komplikovaných a recidivujících kýl břišní stěny, je na místě klasická operace většinou opět s implantací sítky do defektu břišní stěny.

Po operaci kýly je možné propuštění do domácího ošetřování i další den po operaci s tím, že  je každý poučen o nutnosti šetření. Většina pacientů však tento zákrok  zvládá bez komplikací a po odstranění stehů jsou schopni všech aktivit, na které byli zvyklí.

zpět na úvodní stránku oddělení