Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Pracoviště

Torakoskopická horní hrudní sympatektomie – řešení zvýšené potivosti horních končetin a raynaudova syndromu

Řešíme také   hyperhidrosu (zvýšenou potivost) horních končetin,  raynaudův  syndrom (v pokročilých stadiích) či nerevaskularizovatelné postižení tepen HKK pomocí torakoskopické horní hrudní sympatektomie. ¨

Hyperhidrosis - Pocení je nutné ke kontrole tělesné teploty v teplém prostředí, při tělesné aktivitě a je normální reakcí na zvýšenou teplotu nebo při úzkosti. Část populace se však potí nadměrně a v nepřiměřených situacích.  Nadměrné pocení – hyperhidrosis může vést ke vzniku emocionálních a sociálních problémů, stejně jako k pracovnímu, fyzickému a psychickému dyskomfortu.  Hyperhidrosis vzniká v důsledku špatné funkce autonomního nervového systému. Tato dysfunkce se objevuje zejména v oblasti, kde je vyšší koncentrace potních žláz: dlaně, chodidla, podpaží.

Torakoskopická horní hrudní sympatektomie se provádí v celkové anestezii pomocí několika tenkých tubusů – portů zavedených do hrudníku (ranky na kůži jsou půlcentimetrové), jimiž jsou zavedeny do hrudní dutiny pracovní nástroje a kamera. Pomocí těchto nástrojů přerušíme v hrudníku vegetativní nervový provazec, který vysílá signály, jež mohou mít za následek právě zmíněné potíže, jakými je zvýšená potivost nebo raynaudův syndrom.

Torakoskopická horní hrudní sympatektomie je nekomplikovaná a velmi efektivní terapie (zejména u hyperhidrosy horních končetin). Metoda má skutečně vysokou účinnost. Výkon je v rukou zkušeného chirurga poměrně jednoduchý, rychlý a závažné peroperační a pooperační komplikace jsou vzácné. Efekt je okamžitý a trvalý. Pacienti odcházejí z nemocnice po několika dnech po operaci a rekonvalescence je rychlá. Naše pracoviště je jedno z mála v regionu, které se touto problematikou dlouhodobě zabývá.

zpět na úvodní stránku oddělení