Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Spojovatelka

+420 558 304 111
+420 800 177 323

Pacienti, návštěvy, veřejnost

Co s sebou vzít do nemocnice?

Před přijetím

Řiďte se pokyny svého praktického lékaře nebo ambulantního lékaře. Prosíme, dostavte se v určenou dobu na příjmové oddělení Nemocnice Podlesí a hlaste se na recepci.

Při nástupu k plánované hospitalizaci do Nemocnice Podlesí Třinec Vám doporučujeme vzít  si s sebou:

  • občanský průkaz (cestovní pas), průkaz zdravotní pojišťovny
  • doklad o pracovní neschopnosti (pokud již máte vypsaný )
  • doporučení k ošetření, výsledky vyšetření a lékařskou dokumentaci (pokud máte k dispozici)
  • jméno a adresu praktického lékaře a lékaře specialisty (např. kardiolog, internista, diabetolog, chirurg, cévní specialista, ke kterému budete po propuštění z nemocnice předáni do péče)
  • kontakt na nejbližší osobu (adresa, telefonní číslo)
  • rozpis užívaných léků
  • toaletní potřeby, pyžamo, župan, přezůvky
  • je vhodné mít u sebe jen minimální obnos peněz, a to do 200,- Kč, větší finanční obnos je možné uschovat do trezoru v přijímací kanceláři
  • v případě změny Vašeho zdravotního stavu, prosíme, kontaktujte urychleně příslušnou ambulanci nebo naši informační sestru na tel.: 558 304 222 (i při běžném nachlazení)

Veškeré cenné věci ponechejte raději doma. Děkujeme za pochopení a spolupráci, urychlí to Vaše přijetí do Nemocnice Podlesí.

Průběh přijetí

Personálem příjmového oddělení budou provedeny administrativní úkony nezbytné k přijetí do nemocnice. Vaše oblečení a obuv bude uložena do centrální nemocniční šatny. Šatní lístek, bude uschován ve Vaší dokumentaci. Při propuštění Vám bude oblečení vydáno na základě předložení šatního lístku, který Vám předá sestra příslušného oddělení. Pokud nebudete mít vlastní prádlo, zapůjčíme Vám ústavní. Následuje příprava před přijetím na oddělení (dle požadavků jednotlivých oddělení - EKG, výška, měření hmotnosti apod.). Potom budete odvedeni na příslušné oddělení.

Personál oddělení Vás bude informovat o denním režimu oddělení a seznámí Vás s Kodexem práv pacienta. Stvrdíte svým podpisem, že jste byli o všem řádně informováni. V den příjmu na oddělení s Vámi lékař provede přijímací pohovor, ve kterém Vás bude informovat o Vašem aktuálním zdravotním stavu, dohodne s Vámi postup vyšetřování a léčby, případně vysvětlí přípravy na operaci či jiný lékařský zákrok. Pokud jste si přinesli do nemocnice Vámi užívané léky, budete zdravotním personálem informováni o možnosti bezpečného uložení.V průběhu hospitalizace se prosím řiďte pokyny zdravotního personálu.V prostorách Nemocnice Podlesí je zakázáno kouřit.V zájmu urychlení Vašeho léčebného procesu prosíme respektujte tento zákaz.

Pokud máte speciální požadavky týkající se stravy, prosíme sdělte je zdravotnímu personálu při příjmu na oddělení.Pokud trpíte alergií na léky, potraviny, nebo jiné látky, neprodleně informujte zdravotní personál.

Pokud budete mít zájem o nadstandardní pokoj a již znáte termín nástupu k hospitalizaci do Nemocnice Podlesí, kontaktujte, prosíme, Informační sestru na tel. 558 304 222 nebo na bezplatné lince 800 177 323. Informační sestra Vám sdělí, zda tento pokoj je v daném termínu volný a provede rezervaci. Své civilní svršky si pak můžete uložit až na tomto pokoji.