Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Pracoviště

Infúzní stacionář

Ordinační hodiny, provozní doba

Pondělí: 6:00 – 14:00
Úterý: 6:00 – 14:00
Středa: 6:00 – 14:00
Čtvrtek: 6:00 – 14:00
Pátek: 6:00 – 14:00

Infúzní stacionář, poskytuje možnost ambulantně absolvovat infúzní léčbu ordinovanou odborným lékařem pod dohledem zkušeného zdravotnického personálu.

Účinná látka léčivého přípravku, je v injekční formě aplikována formou infúze. Tento léčebný postup je obvykle součástí komplexní léčby. Aplikace infuzí obvykle nevyžaduje změnu chronicky zavedené medikace a léčby. Délka aplikace infúze je obvykle 2 hodiny, závisí na ordinaci lékaře, celkový počet infuzí je obvykle 10-20x. Po celou dobu aplikace infúze pacient leží na polohovacím lehátku (viz. obrázky). Součástí této léčby je pravidelná kontrola krevního tlaku a kontrola klinického stavu pacientů zdravotní sestrou.

Po aplikaci infúze v ambulantním režimu není třeba zvláštních opatření, je provedena kontrola krevního tlaku a základní kontrola klinického stavu zdravotní sestrou. Řízení motorového vozidla se nedoporučuje do 30 minut od ukončení aplikace infúze. Ambulantní aplikace infuzí klade určité zdravotní a časové nároky na pacienta, který se musí dostavit v určeném čase do zdravotnického zařízení k aplikaci infúze nejčastěji v režimu 3-5x v jednom týdnu. Pracovní neschopnost aplikace infuzí nevyžaduje, pokud ji nevyžaduje základní onemocnění, pro které je tato léčba zahájena.

Pro lékaře indikující pacienty na infuzní stacionář Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí a.s.:

Kontakty:

+420 558 304 515
3. patro ambulantní části

Personál:

Lékaři:
MUDr. Pavel Klus

Sestra:
Eva Bartulcová