Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Nácvik evakuace pacientů 2014

Evakuace pacientů z Nemocnice Třinec Sosna a příjem do Nemocnice Podlesí

Duben 2014

Dne 14.4. 2014   v ranních hodinách byl telefonicky informován ředitel Nemocnice Podlesí a.s. MUDr. Karel Lukeš MBA , ředitelem Nemocnice Sosna p.o. Ing.Stejskalem, že v  tamním zdravotnickém zařízení  byla nahlášená  výbušnina a je potřeba část pacientů evakuovat. Ředitel Nemocnice Podlesí a.s. svolal tým k řízení příjmu a třídění pacientů. Byli informováni primáři oddělní, na příjmovém oddělení, kde se očekávalo příjezd pacientů byl svolán tým pro řízení této mimořádné situace. Přizvaní lékaři rozhodují o umístění nesoběstačných a nepohyblivých  pacientů dle základních údajů o zdravotním stavu, které mají v době převzetí nemocných k dispozici. Další svolaní členové týmu zajištují pomoc při transportu a umístění nemocných na odděleních, je vedena evidence přijíždějících nemocných. Zajištěn pitný režim. Pacienti jsou umístěni na oddělení ARO, chirurgii, kardiochirugii a  kardiologii, kde je zajištěna péče
o převezené pacienty a poskytována zdravotní péče. Akce trvala několik hodin. Po ohlášení ukončení akce v Nemocnici Sosna byli pacienti transportování zpět.

Akce přispěla k ověření funkčnosti svolání krizového štábu nemocnice a jeho řízení, odkryla nedostatky, které byly odstraněny.